tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Foto

  • 13 października 2021
  • 17 października 2021

Zakończył się montaż zielonego przystanku!

Pierwszy zielony przystanek w Tychach - Tychy Tęcza - 14.10.2021 · fot. TZUK
Tyski Zakład Usług Komunalnych poinformował w czwartek, 14 października, że zakończył się montaż pierwszego „Zielonego Przystanku” w Tychach. W pełni zazieleni się dopiero na wiosnę, ale już teraz wygląda bardzo dobrze!

Takiego miejsca do tej pory w Tychach nie było. Na przystanku Tychy Tęcza przy alei Niepodległości (stanowisko 7 w kierunku skrzyżowania z ulicą Grota-Roweckiego) zakończył się montaż „zielonego przystanku”. Jego lokalizacja nie jest przypadkowa - duża przestrzeń wybrukowanego parkingu oraz chodniki powodują nagrzewanie się tego miejsca latem.

- W ramach inwestycji, za wiatą przystankową zamontowane zostały metalowe konstrukcje na pnącza, rozebrany został fragment nawierzchni pod roślinność oraz założone zostały betonowe obrzeża. Przygotowane zostało również podłoże do sadzenia, zamontowana będzie betonowa donica na kwiaty oraz zasadzone rośliny - mówią pracownicy TZUK w Tychach.

Na „zielonym przystanku” będą rosły pnącza, byliny oraz rośliny zimozielone, takie jak pluskawica, powojniki, liliowce, bluszcze, winorośle czy cisy. W pełni przystanek zazieleni się wiosną. Koszt inwestycji to niecałe 20 tysięcy złotych.

ar / tychy.info
źródło: UM Tychy, Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.