tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Foto

  • 11 października 2021

Jesienne widowisko na torze testowym FCA Poland

Jesienne widowisko na torze testowym FCA Poland · fot. materiały prasowe
Na torze testowym FCA Poland odbyła się w niedzielę przedostatnia, siódma runda tegorocznych Samochodowych Mistrzostw Tychów. Jak zawsze podczas tych zawodów nie zabrakło emocji i widowiskowych przejazdów.

Samochodowe Mistrzostwa Tychów zawsze przyciągały imponującą stawkę kierowców, a rywalizacja jest tak zacięta, że sięgają oni po coraz mocniejsze samochody. Także w październikowa runda mogła poszczycić się dużą frekwencją wśród zawodników. A to oznaczało, że kibice - na których obecność na torze zawsze można liczyć mogli podziwiać pasjonujące widowisko.

Licząca 2,8 km trasa została wytyczona na terenie toru testowego FCA Poland w Bieruniu. Ponieważ tegoroczne mistrzostwa powoli zbliżają się do finału, walka o punkty w poszczególnych klasach jest coraz bardziej intensywna.

Jesienne widowisko na torze testowym FCA Poland
Jesienne widowisko na torze testowym FCA Poland · fot. materiały prasowe


W klasie Open 4WD, w której rywalizują najbardziej zmodyfikowane samochody, zawodnicy często sięgają po rajdówki klasy Proto - łączące nadwozie współczesnego samochodu - najczęściej forda fiesty - z podzespołami mitsubishi lancera lub subaru imprezy. Właśnie takim autem startowali Adrian Wichłacz i Błażej Szulc, którzy zanotowali najlepszy czas zawodów. Kolejną pozycje w klasie zajęli liderzy klasyfikacji rocznej Michał Kareusz i Łukasz Dudzik (subaru impreza). Za nimi uplasowali się Dezyderusz Chrzan i Adam Musioł (subaru impreza).

W klasie 4 na starcie nie pojawił się obrońca tytułu mistrzowskiego Artur Kobiela. Pod jego nieobecność najlepsi w tej kategorii okazali się Rafał Wlazłowski i Rafał Indyk (subaru impreza). Do nich należał też drugi czas całych zawodów. W klasie 4 na podium stanęli także Michał Biały i Grzegorz Bartyzel (audi 80) oraz Paweł Kowalski i Ewelina Wlazło (toyota yaris). Przemysław Mendrek i Edyta Mendrek (honda civic) powiększyli swoją przewagę w klasyfikacji klasy 3. Za nimi finiszowali Dawid Tomala i Paulina Kępka (honda civic) a trzecie miejsce zajęli zwycięzcy poprzedniej rundy: Sebastian Butyński i Adrian Potępa jadący hondą civic. Te trzy załogi uplasowały się równocześnie na szczycie klasyfikacji 2WD.

Jesienne widowisko na torze testowym FCA Poland
Jesienne widowisko na torze testowym FCA Poland · fot. materiały prasowe


Hondy civic wiodły prym także w klasie 2: na trasie najszybsi byli Błażej Filapek i Magdalena Filapek, wyprzedzając Sebastiana Megę i Michała Pacieja oraz Łukasza Przybyłę i Marcina Budaka. Łukasz Semik i Krzysztof Wadas (fiat seicento) wygrali rywalizacje w klasie 1. Drugą pozycję zajęli Paweł Oślak i Michał Kociołek (fiat seicento), a na trzecim miejscu finiszowali Delfin Orłowski i Sławomir Raczek (nissan almera).

Paweł Rączka i Marek Cieślik (bmw 120ti) byli najszybszą załogą w klasie RWD - samochodów z napędem na tylną oś. Michał Parzych i Piotr Śliwa (bmw E36) dojechali do mety na drugiej pozycji, a Daniel Strojek i Andrzej Gulba w bmw 330 E36 stanęli na najniższym stopniu podium. W klasyfikacji Open 2WD triumfowali Slawomir Potapiuk i Marcin Thamm (honda civic). Marek Hohoł i Mariusz Szczepaniak w citroënie C2 VTS wygrali w klasie PPC (samochody peugeot i citroën) a Adam Pawłowski i Krzysztof Wadas (fiat cinquecento) byli najszybsi w klasie CENTO. Wśród zawodników z licencją najszybsi byli Artur Szpak i Piotr Szpak jadący mitsubishi lancerem.

Finałowa runda Samochodowych Mistrzostw Tychów odbędzie się 7 listopada. Losy tytułów mistrzowskich w Tychach rozstrzygną się tradycyjnie na torze FCA Poland w Bieruniu.

ab / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.