tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Foto

  • 7 października 2021

Świetlno-dźwiękowa instalacja w Browarze Obywatelskim

Grid of the city - świetlna instalacja w Browarze Obywatelskim · fot. MEDS Workshop
Browar Obywatelski jest teraz pełen barw po zmroku. Grid of the city to unikalny projekt stworzony przez uczestników Silesia Revival 2021. Każdy z Was może wejść w interakcję z tą niezwykłą mozaiką i doświadczyć magii światła i dźwięku na własnej skórze.

"Przyjrzyjmy się efektowi końcowemu projektu - Grid of the city. Ten projekt to doświadczenie światła i dźwięku. Jego punkt orientacyjny mieści się w mikroskopijnej skali obiektu. Mozaika jest unikalnym elementem w mieście Tychy. Instalacja składa się z drewna, świateł i białej pokrywającej płachty. Systemem konstrukcyjnym projektu jest szkieletowa konstrukcja drewniana, która podtrzymuje drewniane panele i światła instalacji. Światła zostały umieszczone na panelach w różnych kolorach nawiązujących do różnych dzielnic i działek. Ostatnim elementem wykończeniowym jest biała płachta, która pokrywa całą instalację, aby pokazać stworzoną mozaikę za pomocą świateł. W efekcie powstała rozrywkowa instalacja, którą teraz można podziwiać na terenie Browaru Obywatelskiego w Tychach" - piszą o pracy w przestrzeni Browaru organizatorzy warsztatów MEDS.

Więcej szczegółów na temat projektu i kulis jego powstawania znajdziecie na stronie MEDS Workshop.

Przypomnijmy: w połowie sierpnia do Tychów przyjechali designerzy i architekci z prawie 20 krajów, by wziąć udział w międzynarodowym projekcie Meetings of Design Students (MEDS), który był okazją do wymiany pomysłów i idei związanych z architekturą, wzornictwem przemysłowym, grafiką, modą i fotografią. W ramach projektu powstały także specjalne instalacje - w tunelu na al. Jana Pawła w Tychach mozaika z odpadów, a w Parku Północnym lustrzana „kaplica zadumy”. Więcej na temat MEDS pisaliśmy w artykule: Mozaika ze śmieci i kaplica zadumy w ramach MEDS w Tychach.

ar / tychy.info, źródło: Browar Obywatelski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Browar Obywatelski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Browar Obywatelski" podaj