tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Foto

  • 26 lipca 2021
  • 6 września 2021

Tyski Półmaraton - wystartowało 1200 biegaczy

IX Tyski Półmaraton - 05.09.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info
Po rocznej przerwie biegacze z całej Polski znów spotkali się na Tyskim Półmaratonie. Bieg odbył się w niedzielę, 5 września na trasie prowadzącej ulicami miasta oraz wokół Jeziora Paprocańskiego. Wystartowało prawie 1200 biegaczy!

Trasa poprowadziła ulicami miasta Tychy (droga asfaltowa) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne). Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe umieszczono na terenie Hali Sportowej w Tychach (al. Piłsudskiego 20).

Na podium zawodów znalazło się troje zawodników tyskiego klubu SPLA - na drugim i trzecim miejscu wśród najlepszych uplasowali się Karol Sokołowski i Paweł Buczek, a wśród pań srebro wywalczyła Agata Długosz. Do tej pory tyska lekka atletyka opierała się przede wszystkim na młodzieży z MOSM, ale od kilku lat mamy w SPLA grupę seniorów, z którą wiążemy duże oczekiwania.

Tegoroczny półmaraton wygrał Mateusz Mrówka z Radlina 1:11.23,37 przed Karolem Sokołowskim (SPLA Tychy) 1:11.31,15 i Pawłem Buczkiem (SPLA Tychy) - 1:13.13.66. Wśród pań najlepsza była Agnieszka Gortel-Maciuk (Chorzów) 1:21.45,41 przed Agatą Długosz (SPLA Tychy) 1:25.59,56 i Agnieszką Tatarek-Konik (Czeladź) 1:29.07,55.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2012 roku - łącznie na starcie I Tyskiego Półmaratonu i Biegu Ulicznego oraz w biegach dla dzieci i młodzieży stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek w wieku od lat 2 do 70-kilku.

Bieg rozgrywany jest pod patronatem prezydenta Andrzeja Dziuby. Trasa jest na atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Podczas półmaratonu odbyły się również biegi dziecięce.

ar / tychy.info, źródło: MOSiR Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MOSIR Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MOSIR Tychy" podaj