tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Foto

  • 14 maja 2021
  • 26 września 2021

Za nami XI Bieg imienia Pawła Lorensa

XI Imienia Bieg Pawła Lorensa - 26.09.2021 · fot. Tomasz Gonsior
Dziś na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany odbyła się 11. edycja biegu upamiętniającego wybitnego sportowca Pawła Lorensa. Na uczestników czekała 10-kilometrowa trasa, sympatyczne biegowe towarzystwo, statuetka i posiłek. Zaplanowano również dodatkowe biegi dziecięce.

Bieg Pawła Lorensa organizowany corocznie ma upamiętnić zasługi wybitnego biegacza dla rozwoju tej dyscypliny w naszym regionie. Jako trener i zawodnik czynnie działał na rzecz promocji lekkiej atletyki, a w szczególności biegania w Tychach. Jego osiągnięcia - jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, oraz wyniki - rekord życiowy w maratonie 2:13:05, bieg na 10km 29:02 - mogą być niedoścignionym wzorcem dla każdego biegacza.

Bieg rozgrywany był na dystansie 10km w malowniczej scenerii Jeziora Paprocańskiego. Płaska i bardzo szybka trasa wiodła ubitymi ścieżkami deptaku pieszego oraz po części chodnikiem z kostki brukowej. W czasie zawodów była kontynuowana klasyfikacja drużynowa, która rok temu wzbudziła wiele emocji. Do wyniku drużyny było wliczane aż 10 czasów.

Organizatorami biegu byli Przyjaciele Pawła.

ar, mp / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.