• 28 grudnia 2020
  • 29 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2627

Półfinał Pucharu Polski: GKS Tychy przegrywa z Re-Plast Unią Oświęcim

GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim 1:3 - 28.12.2020 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info
Niestety drugi rok z rzędu na drodze tyszan do finału Pucharu Polski stanęła Unia Oświęcim. Trójkolorowi musieli uznać wyższość rywali i przegrali 1:3. Jedyną bramkę dla GKS zdobył Filip Komorski.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w dwunastej minucie po golu Filipa Komorskiego. Radość nie trwała jednak zbyt długo bo już minutę później goście doprowadzili do remisu. Druga tercja to dominacja tyszan, którzy w żaden sposób nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego bramkarza Unii. Nie udało się również wykorzystać liczebnej przewagi. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było tym razem. Luka Kalan zdobył gola ‚do szatni’ i oświęcimianie po raz pierwszy dzisiejszego wieczora wyszli na prowadzenie.

W trzeciej tercji trójkolorowi rzucili wszystko na jedną kartę, ale brak skutecznego wykończenia akcji był głównym problemem. Unici grali ostrożnie i czekali na swoje szanse. Taka nadarzyła się, kiedy tyszanie mieli o jednego zawodnika mniej. Teddy Da Costa strzałem z bulika pokonał Johna Murraya i w zasadzie przekreślił marzenia GKS o finale. Mistrzowie Polski walczyli do końca, ale nie dali rady odwrócić losów spotkania.

GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
1:0 Filip Komorski - Brycen Martin (12:25)
1:1 Daniil Orekhin - Teddy Da Costa - Eliezer Sherbatov (13:46)
1:2 Luka Kalan - Patryk Noworyta - Brett McKenzie (39:46)
1:3 Teddy Da Costa - Ryan Glenn - Eliezer Sherbatov (51:22) 5/4

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) - Biro, Pociecha; Jeziorski, Komorski, Gościński - Ciura, Mesikammen; Witecki, Galant, Krzyżek - Martin, Seed; Wronka, Cichy, Mroczkowski - Kogut, Bizacki, Dupuy, Rzeszutko, Marzec.