tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Edukacja

  • 17 marca 2020

Konkurs "Matmomania z polskim w tle” dla szkół podstawowych

Zapraszamy do wzięcia udziału w piątej edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno-polonistyczno-informatycznego, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 17 w Tychach. Konkurs na Prezentację Multimedialną „Matmomania z polskim w tle” pomimo pandemii koronawirusa nie został odwołany! Prace można przesyłać elektronicznie.

Dzieci komputer
fot. pixabay.com


Konkurs „Matmomania z polskim w tle” to konkurs matematyczno-polonistyczno-informatyczno-artystyczny. Adresowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z całej Polski. Konkurs został wpisany na listę konkursów wiedzy i artystycznych oraz zawodów sportowych, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2019/2020. Prace na konkurs wysyła się drogą elektroniczną, dzięki czemu nie został odwołany z powodu epidemii koronawirusa.

Przedmiotem konkursu jest stworzenie prezentacji w programie Microsoft PowerPoint (ilustracja slajdów dowolna, maksymalnie 20 slajdów lub ciągłość odtworzenia do 5 minut), w której będzie zawarty jeden z poniższych tematów:

  • Namaluj słowem dowolny stroficzny obraz poetycki, którego lirycznymi bohaterami będą wielokąty,
  • Zredaguj ciekawą pracę obrazującą myśl Pitagorasa - „Liczby rządzą światem”,
  • Napisz akrostych z ukrytym hasłem związanym z królową nauk.


W prezentacji mogą znajdować się zdjęcia, rysunki (najlepiej wykonane samodzielnie przez ucznia), podkład muzyczny, filmy.

Szczegóły na stronie: sp17.tychy.szkolnastrona.pl/a,1257,v-ogolnopolski-konkurs-na-prezentacje-multimedialna-matmomania-z-polskim-w-tle

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.