Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Edukacja

  • 22 listopada 2019

[ZDJĘCIA] Tyskie przedszkolaki z wizytą u policjantów

Policjantów z tyskiej komendy odwiedziły przedszkolaki, które miały okazję porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie i poznać policyjną maskotkę - Sznupka. Wśród dzieci obecne były siostry, które zaskoczyły policjantów swoim kompletnym umundurowaniem. Miłośniczki służb mundurowych w przyszłości chcą zostać policjantkami.

Tyskie przedszkolaki z wizytą u policjantów - 11.2019 · fot. KMP Tychy


Takie spotkania zawsze na długo pozostają w pamięci zarówno dzieciom jak i mundurowym. Ponad 60 przedszkolaków z tyskiego przedszkola odwiedziło policjantów, by odbyć lekcję bezpieczeństwa. Wśród dzieci obecne były siostry, które miały kompletne umundurowanie, co mile zaskoczyło policjantów. Okazało się, że dziewczynki mimo swojego młodego wieku już wiedzą, że w przyszłości chcą zostać policjantkami.

Policjanci opowiedzieli o swoim zawodzie i omówili sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Funkcjonariusze zadawali także liczne pytania maluchom, które bezbłędnie odpowiadały, co świadczy o stale przekazywanej wiedzy zarówno przez nauczycieli jak i rodziców, a to bardzo ważne.

Tyskie przedszkolaki z wizytą u policjantów - 11.2019
Tyskie przedszkolaki z wizytą u policjantów - 11.2019 · fot. KMP Tychy


Głównym tematem przygotowanej dla przedszkolaków prelekcji było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzielnicowy przybliżył najmłodszym podstawowe zasady, jakich powinni przestrzegać będąc jego uczestnikami. Podczas spotkania mundurowy rozmawiał z dziećmi na temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, właściwego zachowania się na drodze i poboczu. Policjant omówił, jak wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa ma noszenie odblasków. Przybliżył również, jak ważne jest korzystanie w czasie jazdy z fotelików ochronnych i pasów bezpieczeństwa. Stróż prawa udzielił też najmłodszym wskazówek dotyczących zachowania ostrożności w czasie kontaktów z obcymi. Zwrócił uwagę na zagrożenia jakie mogą je spotkać nawet w domu podczas codziennych zabaw.

Policjanci rozdali najmłodszym kolorowanki „Bądź bezpieczny”, która sprawdza się jako połączenie przyjemnego z pożytecznym. Obrazki ilustrują zarówno zagrożenia, z jakimi dzieci mogą się spotkać, jak i właściwe postawy podczas zabaw oraz poruszania się po drodze.

W spotkaniu uczestniczył „Sznupek”, na którego maluchy zareagowały wielką radością. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć. Na koniec maluchy miały okazję zobaczyć radiowóz, co również okazało się dla nich wielką atrakcją. - Mamy nadzieję, że przedszkolaki lekcję bezpieczeństwa zapamiętają na długo, a wskazówki policjantów będą wykorzystywać na co dzień - podsumowują mundurowi.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.