Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 16 listopada 2019

Lekcja Akademii Przedsiębiorczości dla młodzieży odbyła się w Tychach

W środę, 13 listopada uczniowie Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 wzięli udział w wyjątkowym, skierowanym do młodzieży przez Fundusz Górnośląski SA. oraz PKO Bank Polski, projekcie.

Lekcja Akademii Przedsiębiorczości dla młodzieży odbyła się w Tychach - 13.11.2019 · fot. materiały prasowe


Było to jedno z 20 spotkań, które odbędą się do końca 2019 roku. W ich trakcie młodym, wchodzącym w wiek pracowniczy ludziom została przekazana wiedza z zakresu finansów i przedsiębiorczości. Podczas godzinnego spotkania przedstawione zostały także podstawowe pojęcia z zakresu ekonomii i biznesu. Ogłoszono również konkurs, którym nagrodą są aż trzy płatne staże w Funduszu Górnośląskim SA.

Młodzież, dzięki ekspertom z Funduszu Górnośląskiego SA oraz PKO Banku Polskiego, miała szansę poznać odpowiedzi na pytania związane z przedsiębiorczością. Zdobyta dzięki Akademii Przedsiębiorczości wiedza ma za zadanie przygotować młodych ludzi do wyzwań, które niedługo pojawią się na ich drodze w związku z chęcią zarabiania pieniędzy i rozpoczęciem pierwszej pracy. Chociaż niezależność finansowa jawi się wszystkim jako pozytywna zmiana należy pamiętać o tym, że umiejętność zarządzania finansami jest trudniejsza niż może się wydawać.

Spotkanie i jego na pozór luźna formuła zostało przygotowanie tak, aby w innowacyjny sposób przedstawić tematy ważne dla osób wchodzących niedługo w dorosłość. Podczas obu spotkań prelegentem był Marek Mróz, ekspert ds. marketingu, promocji, wystąpień publicznych i wieloletni przedsiębiorca. Wśród poruszonych wątków znalazły się m.in. zarządzanie pieniędzmi, różnice między kontami, ale także wpływ mediów społecznościowych na życie dorosłej osoby. Nie zabrakło również przedstawienia dostępnych i bezpiecznych na rynku finansowym rozwiązań. Ponieważ rozpoczęcie pierwszej pracy wiąże się z podpisywaniem umów przedyskutowane zostały ich formy, a także PIT dla młodych.

- Celem zorganizowanych w ramach Akademii Przedsiębiorczości spotkań było przedstawienie młodzieży zagadnień, które zaczną ich dotykać i będą miały znaczny wpływ na ich życie oraz pokazanie różnych możliwości rozwiązań, a także ich plusów oraz minusów, tak aby każdy na dalszym etapie rozwoju mógł wybrać najlepszą drogę finansową dla siebie - mówił Jacek Miketa, Wiceprezes Zarządu Funduszu Górnośląskiego SA.

Organizatorem Akademii Przedsiębiorczości jest Fundusz Górnośląski SA.. Partnerem kampanii edukacyjnej został PKO Bank Polski. Projekt odbywa się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach i Marszałka Województwa Śląskiego. W spotkaniu uczestniczył wiceprezes Funduszu Górnośląskiego SA Jacek Miketa oraz Ewa Siewierz, kierownik Punktu Zespołu Klienta Funduszu Górnośląskiego SA w Częstochowie.
Więcej informacji na temat Akademii Przedsiębiorczości i Funduszu Górnośląskiego znaleźć można na www.fgsa.pl.

BM / tychy.info, źródło: materiały prasowe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.