Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 31 października 2019
  • 3 listopada 2019

Blisko 150 najzdolniejszych uczniów z Tychów zostało wyróżnionych

We wtorek, 29 października w Teatrze Małym w Tychach odbyła się Gala Najzdolniejszych Uczniów. Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów wręczył uczniom stypendia Miasta Tychy m.in. „Tyskie Orły” oraz „Lider Zawodu”. W sumie na gali wyróżniono blisko 150 uczniów tyskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Gala Najzdolniejszych Uczniów - 29.10.2019 · fot. Kamil Peszat / Twoje Tychy


Stypendium „Tyskie Orły” to stypendium Miasta Tychy za wyniki w nauce i znaczące osiągnięcia naukowe lub artystyczne. Podczas gali odebrało je 18 uczniów - 12 ze szkół podstawowych i 6 ze szkół ponadpodstawowych. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta każdy uczeń otrzymuje 500 zł miesięcznie przez 10 miesięcy roku szkolnego. Jedna uczennica otrzymała także stypendium „Lider zawodu” za znaczące osiągnięcia w nauce zawodu.

Podczas gali uczniowie, którzy są zostali stypendystami innych instytucji czy podmiotów, otrzymywali listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Tychy. W tej grupie znaleźli się Stypendyści Prezesa Rady Ministrów, stypendyści programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego oraz stypendyści IV Edycji Projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty” dla szczególnie uzdolnionych uczniów z województwa śląskiego w zakresie języków obcych nowożytnych, przedmiotów matematycznych, informatycznych lub przyrodniczych.

- Poziom talentu na tej sali przekracza wszelkie dopuszczalne normy - tymi słowami rozpoczął swoje przemówienie Maciej Gramatyka, -zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych. - Jestem z Was dumny, to co robicie, jak się rozwijacie jest naprawdę imponujące! Gratuluję nauczycielom, bo to oni podają Wam rękę i rozpalają w Was chęć zdobywania wiedzy oraz odkrywają wasze talenty i wreszcie gratuluję rodzicom - bez nich Wasze sukcesy nie byłyby możliwie, to oni poświęcają czas i często także pieniądze, by ich dzieci mogły realizować swoje pasje.

Na IV Tyskiej Gali Najzdolniejszych Uczniów wyróżniono również uczniów, którzy zostali Laureatami Olimpiad i Konkursów Przedmiotowych (łącznie 16 uczniów: 11 uczniów SP i 5 uczniów szkół ponadpodstawowych), odnieśli sukcesy naukowe, artystyczne, czy sportowe. W sumie wyróżnienia te odebrało 70 uczniów oraz zespół tańca nowoczesnego CORRIDA z MDK nr 1. Uczniowie ci otrzymali listy gratulacyjne Prezydenta Miasta Tychy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.