Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 18 października 2019

Tyskie przedszkole najlepsze w Polsce za promowanie sportu wśród dzieci

Tyskie przedszkole SportArt zwyciężyło w Europejskim Konkursie #BeActive Awards 2019 za najlepsze w Polsce przedszkole promujące sport wśród dzieci. Na oficjalnej gali w Warszawie nagrody wręczali Czesław Lang, Monika Pyrek, Zofia Klepacka, Zbigniew Bródka, Artur Siódmiak oraz inni sławni sportowcy i olimpijczycy wraz z Ministrem Sportu Witoldem Bańką w roli gospodarza.

Tyskie Przedszkolne SportArt nr 1 w Polsce za promocję sportu wśród dzieci · fot. materiały prasowe


Przedszkole Artystyczno-Sportowe SportArt wygrało w piątej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu w Polsce #beactiveAwards 2019 w jednej z trzech kategorii przyznawanych za wybitne osiągnięcia i szczególne zaangażowanie w promowaniu sportu i aktywności fizycznej. Gala odbyła się w historycznym miejscu - Reducie Banku Polskiego, gdzie ciężkie walki stoczyli Powstańcy Warszawscy.

Warto również dodać, że samo Przedszkole SportArt działa w pełni na prawach miejskich jako przedszkole publiczne. Dodatkowo, dzięki udanej współpracy z Miastem Tychy, rekrutacja odbywa się przez miejski system MCO. Rokrocznie absolwenci przedszkola dostają się do szkół sportowych i artystycznych w Tychach i na Śląsku oraz świetnie radzą sobie w szkołach jako uczniowie.

Od początku funkcjonowania przedszkoli o rozwój sportowy u boku dyrektor Iwony Porębskiej dba Paweł Janas oraz trener Dawid Kołodziejczyk, a za część artystyczną przedszkola odpowiada znany reżyser i artysta Sławomir Żukowski. Dzięki temu mamy w Tychach sieć kameralnych placówek z Wielkimi Możliwościami dla dzieci.

SportArt w Tychach to również najbardziej utytułowana placówka w Polsce. Tylko w ostatnim czasie przedszkole odebrało wyróżnienia: Przedszkole na Medal 2019 czy Przedszkole Roku 2018. Wyróżnienie na Mistrzostwach Polski w Tańcu 2019, podium w Olimpiadzie Przedszkolaka 2019, Mistrzostwach Tychów w Karate 2019 i Mistrzostwach w Hokeju na Lodzie Przedszkolaków 2019. Również wśród kadry pracowników jest m. in. Nauczyciel Roku 2018r - Daria Hirsekorn.

BM / tychy.info, źródło: materiały prasowe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.