Nieruchomo�ci Tychy Nieruchomo�ci Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 8 lipca 2019

[ZDJĘCIA] Dzielnicowi rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2019” dzielnicowi tyskiej komendy prowadzili praktyczne zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków. Dzieci pod czujnym okiem policjantów uczyły się jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Maluchy otrzymały od mundurowych kolorowanki ilustrujące niebezpieczne sytuacje, z jakimi mogą się spotkać i dowiedziały się jak sobie z nimi radzić.

Dzielnicowi rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa - 07.2019 · fot. KMP Tychy


Wakacje to wyjątkowy czas wypoczynku i beztroskich zabaw. Dzielnicowi dbają by ten czas był dla najmłodszych przede wszystkim bezpieczny. W związku z tym policjanci przeprowadzili praktyczne zajęcia z przedszkolakami, którzy pod ich czujnym okiem dowiedzieli się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Mundurowi wychodzą z założenia, że edukacja jest najważniejsza, dlatego w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” skupili się na edukacji najmłodszych w zakresie bezpiecznych zachowań podczas zabaw nad wodą. Dzieci z niezwykłą uwagą i zainteresowaniem wysłuchały stróżów prawa przypominających o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy i reagowania na zagrożenie.

Dzielnicowi zachęcali także do noszenia odblasków uświadamiając im, że na drodze najważniejsza jest ostrożność i widoczność. Policjanci rozdali przedszkolakom kolorowanki „Bądź bezpieczny”, która sprawdza się jako połączenie przyjemnego z pożytecznym. Obrazki ilustrują zarówno zagrożenia, z jakimi dzieci mogą się spotkać, jak i właściwe postawy podczas zabaw oraz poruszania się po drodze.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.