Nieruchomo�ci Tychy Nieruchomo�ci Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 2 lipca 2019

Uczniowie z Tychów uzyskali bardzo dobre wyniki na egzaminach końcowych

Tyscy uczniowie kończący szkoły podstawowe i gimnazja bardzo dobrze poradzili sobie na egzaminach, których wyniki poznaliśmy kilka dni temu. Średnia jaką uzyskali była wyższa od średniej krajowej i wojewódzkiej.

Średnia ósmoklasistów z Tychów na egzaminie z języka polskiego wyniosła 67,10 %, w Polsce - 63% , a w woj. śląskim 64,12 %. Z matematyką uczniowie poradzili sobie nieco gorzej uzyskując w Tychach wynik: 47,80%, co i tak daje wyższą średnią niż średnia krajowa: 45% i na śląsku: 44,74%. Z języka angielskiego średnia w Tychach wyniosła: 65,94%, w województwie: 60,23%, a średnia ogólnopolska: 59%.

wyniki egzaminów w Tychach


W gimnazjach natomiast średnia z egzaminu z wiedzy o społeczeństwie wyniosła w Tychach 60,39%, na śląsku: 58,32%, a średnia ogólnopolska z tego przedmiotu to 59%. Język polski tyscy gimnazjaliści napisali na 64,58% (średnia w kraju to 63%, a w na śląsku nieznacznie wyżej: 63,39%). Egzamin z części matematyczno-przyrodniczej patrząc na uzyskane wyniki okazał się dla uczniów trudniejszy. W Tychach średnia wyniosła 45,17%, w skali kraju 43%, a na Śląsku 41,3%. Z przedmiotów przyrodniczych wyniki są bardzo zbliżone: Tychy (49,87%), Śląsk (48,58%), Polska (49%). Najlepiej gimnazjaliści poradzili sobie z językiem angielskim na poziomie podstawowym - w Tychach uzyskując wynik 73,44 %, w skali województwa 69,19 %, a w skali Polski: 68%.

wyniki egzaminów w Tychach


- Tak dobre wyniki to nagroda za ciężką pracę tyskich uczniów - chciałbym im serdecznie pogratulować! To także sukces tyskich szkół i zaangażowanych w edukację młodego pokolenia nauczycieli oraz dowód na to, dobrze wypełniają powierzone im zadania - mówi Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.