tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 1 kwietnia 2019

Międzyszkolny Konkurs Hotelarsko-Językowy "Portugalia bliżej nas"

W piątek, 22 marca w Zespole Szkół nr 7 w Tychach miał miejsce Międzyszkolny Konkurs Hotelarsko- Językowy "Portugalia bliżej nas...". Konkurs zorganizowano w ramach rozpowszechniania efektów projektu realizowanego w placówce w 2018 roku pt. "Zawód moją pasją - możliwość zdobycia nowych umiejętności w największym regionie hotelarsko-gastronomicznym południowej Portugalii - Algavre". Do konkursu zgłosiło się 6 dwuosobowych drużyn ze śląskich szkół o profilu hotelarskim i turystycznym z Wodzisławia Śląskiego, Siemianowic Śląskich, z Katowic i Tychów.

Międzyszkolny Konkurs Hotelarsko- Językowy "Portugalia bliżej nas" - 22.03.2019 · fot. Zespół Szkół nr 7 w Tychach


Organizatorzy sprawdzali wiedzę uczniów śląskich techników z zakresu geografii, kultury i tradycji Półwyspu Iberyjskiego, w połączeniu ze znajomością języka obcego i wiadomościami z zakresu hotelarstwa i turystyki.
Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Cogito z Siemianowic Śląskich, kolejne należy do uczniów z ZS2 im J. Iwaszkiewicza z Katowic a na trzecim miejscu uklasował się Zespół Szkół Ekonomicznych z Wodzisławia Śląskiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a sponsorom nagród dziękujemy.

Konkurs odbył się już po raz drugi i będzie realizowany cyklicznie, ponieważ cieszy się dużym zainteresowaniem. Ponadto tyski Zespół Szkół nr 7 co roku organizuje wyjazdy w ramach unijnego ERASMUS'a i chce się dzielić z innymi zdobytym doświadczeniem. W tym roku młodzież wyjeżdża do Austrii i na Teneryfę a nauczyciele na Maltę. Temat przyszłorocznego konkursu pozostaje na razie zagadką, ale już zachęcamy do szlifowania języka angielskiego i niemieckiego i zapraszamy.

Agnieszka Kruber-Korda

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.