tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 8 lutego 2019

Pierwsze „wypłaty” dla uczniów klas branżowych pod patronatem Opla

Uczniowie trzech tyski szkół, w których działają klasy pod patronatem fabryki Opla otrzymali obiecane nagrody finansowe. Od ubiegłego roku w Zespołach Szkół Nr 4,5 i 6 w Tychach, funkcjonują klasy branżowe. To efekt umowy zawartej pomiędzy Opel Manufacturing Poland Sp z o.o., a jednostkami edukacyjnymi. Postanowiono wtedy, że najzdolniejsza młodzież zostanie doceniona za owocną naukę. Dziś 7 lutego, w siedzibie KSSE w Tychach uroczyście wręczono wspomniane wyróżnienia.

Pierwsze „wypłaty” dla uczniów klas branżowych pod patronatem Opla · fot. UM Tychy


- To zwieńczenie pewnego etapu tego porozumienia. Dużo teraz zależy od Was ale i od przedsiębiorców. Chciałbym, żeby ta nagroda była dla was motywacją do dalszego zdobywania wiedzy i praktycznej nauki zawodu. Cieszę się, również z tego, że mogę być kontynuatorem tak dobrych pomysłów i działań w naszym mieście - mówi Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów ds. Społecznych.

Finansowe granty przyznano 3 uczniom w każdej ze szkół. Za zajęcie pierwszego miejsca młodzież otrzymała po 1000 zł, za 2 i 3 odpowiednio 750 i 500zł.

- W dzisiejszym świecie dla młodzieży ważne jest wynagrodzenie. Nasi uczniowie byli bardzo pozytywnie zaskoczeni, gdy dowiedzieli się o nagrodach pieniężnych. To do tego stopnia zdopingowało ich do pracy, że mieliśmy problem ze wskazaniem osoby, która zajęła pierwsze miejsce. Ostatecznie, o wyborze zdecydowała stuprocentowa frekwencja na zajęciach - dodaje Adam Burczyk, dyrektor Zespołu Szkół Nr 6 w Tychach.

Pierwsze „wypłaty” dla uczniów klas branżowych pod patronatem Opla
Pierwsze „wypłaty” dla uczniów klas branżowych pod patronatem Opla · fot. UM Tychy


Na tym jednak nie koniec. Kolejne „wypłaty” dla najzdolniejszych przewidziano już w czerwcu, na zakończenie roku szkolnego.

- Jesteśmy w okresie uruchamiania produkcji. Na razie pracujemy na dwie zmiany ale wkrótce uruchomimy trzecią. Aktualnie poszukujemy pracowników utrzymania ruchu ale niebawem będziemy potrzebować wykwalifikowanych pracowników produkcji. Ci uczniowie wejdę na rynek pracy za dwa lata. Mamy nadzieję, że znajdę zatrudnienie u nas, tym bardziej, że część obecnej załogi przeniesiona zostanie do Gliwic. Do naszego zespołu będziemy potrzebować nie tylko fachowców ale również entuzjastów i pasjonatów motoryzacji - wyjaśnia Arkadiusz Suliga, dyrektor zakładu Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Tychach.

Jak zauważa Ewa Stachura-Pordzik, wiceprezes KSSE - podpisane rok temu porozumienie oraz wszelkie wcześniejsze działania zmierzające do zawarcia umowy pomiędzy Opel manufacturing Poland Sp. z o.o. , a tyskimi szkołami są dowodem na to, że zaczynamy odczarowywać rzeczywistość dotyczącą szkolnictwa zawodowego.

Niewątpliwie najważniejszą korzyścią płynącą ze współpracy z Opel manufacturing Poland Sp. z o.o. jest dostęp do najnowocześniejszej technologii w branży motoryzacyjnej. Ta ścisła współpraca i wymiana doświadczeń może tylko pomóc wypracować wspólny, bardziej efektywny model kształcenia zawodowego.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.