tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 21 listopada 2018

[ZDJĘCIA] Sznupek odwiedza tyskich przedszkolaków

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Tychach wraz z policyjnym „Sznupkiem” odwiedzają tyskich przedszkolaków. Takie spotkania mundurowych z dziećmi zawsze na długo pozostają im w pamięci. Są zatem świetną okazją do przypomnienia o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

Sznupek odwiedza tyskich przedszkolaków - 11.2018 · fot. KMP Tychy


Widok mundurowych wywołuje wśród dzieci wiele emocji. Dla dzielnicowych spotkania z przedszkolakami to idealna okazja do rozmów na temat bezpieczeństwa. W spotkaniach niejednokrotnie towarzyszy dzielnicowym maskotka „Sznupek”, na którego maluchy reagują wielką radością. Funkcjonariusze opowiadają o swojej pracy, ale przede wszystkim o bezpiecznych zachowaniach. Przypominają o tym, by dzieci zawsze informowały rodziców lub opiekunów - gdzie wychodzą oraz z kim. Omawiają zasady bezpiecznej zabawy w domu oraz na podwórku.

Policjanci rozdają najmłodszym kolorowanki „Bądź bezpieczny”. Kolorowanka sprawdza się jako połączenie przyjemnego z pożytecznym. Obrazki ilustrują zarówno zagrożenia z jakimi dzieci mogą się spotkać jak i właściwe postawy podczas zabaw oraz poruszania się po drodze. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchają co policjanci mówią, zadają wiele pytań, a na koniec oczywiście bawią się z policyjną maskotką i pozują do pamiątkowych zdjęć.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.