tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 25 czerwca 2018

[ZDJĘCIA] Dzieci odebrały świadectwa na Stadionie Miejskim

Kojarzony jest głównie z piłkarskim zakończeniem sezonu. W piątek zamiast zawodników w głównych rolach wystąpili uczniowie. Na Stadionie Miejskim w Tychach odbyło się zakończenie roku szkolnego. Na trybunach zasiadło ponad 400 dzieci, rodziców i nauczycieli. Najlepsi na płycie obiektu odebrali świadectwa z paskiem. W uroczystości wziął udział piłkarz GKS Tychy, Maciej Mańka, który jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 17.

Zakończenie roku szkolnego na Stadionie Miejskim - 22.06.2018 · fot. GKS Tychy


- Stadion Miejski, to przede wszystkim obiekt rodzinny. Już od najmłodszych lat chcemy, żeby najmłodsi mieszkańcy identyfikowali się z naszym klubem. Poprzez akcje "Edukujemy na 7" trafiliśmy do ich świadomości. W rywalizację zaangażowało się około 6000 uczniów. Podobnie jak piłkarze na boisku, oni również musieli wykazać się ogromną determinacją i zaangażowaniem. Egzamin z kibicowania zdali celująco - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.Najbardziej aktywna była Szkoła Podstawowa nr 17. Jej uczniowie zebrali najwięcej naklejek za obecność na meczach GKS Tychy. Główną nagrodą było zakończenie roku na murawie Stadionu. Ponadto najaktywniejszy uczeń będzie miał możliwość uczestnictwa w treningu pierwszej drużyny oraz otrzyma koszulkę meczową z podpisami piłkarzy i karnet dla opiekuna na sezon 2018/19.

W trakcie trwania akcji "Edukujemy na 7" piłkarze GKS Tychy odwiedzili wszystkie przedszkola i szkoły, które zgłosiły się do projektu. Podczas lekcji piłki nożnej zawodnicy opowiadali o zdrowym trybie życia oraz przeprowadzali wspólne treningi dla dzieci.

BM / tychy.info, źródło: GKS Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.