tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 17 maja 2018

[ZDJĘCIA] Policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych

Tyscy policjanci wzięli udział w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Tychach, które zorganizowane zostało w ramach szkolnego dnia profilaktyki pod hasłem „Nie jesteś Sam. Inni są obok”. Dotyczyło ono bezpieczeństwa, zasad współpracy i zachowania w sytuacjach zagrożenia. Dla policjantów spotkanie było idealną okazją do przekazania młodzieży informacji na temat bezpieczeństwa.

Policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych - 05.2018 · fot. KMP Tychy


Policjanci nie mają barier w komunikowaniu się z dziećmi niepełnosprawnymi, a wręcz odwrotnie. Mundurowi wiedzą, że takie spotkania pozwalają uwolnić wiele pozytywnych emocji oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też policjanci uczestniczyli w zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach dniu profilaktyki pod hasłem „Nie jesteś Sam. Inni są obok”.

Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, żeby zapoznać się z tajnikami pracy policjanta. Mundurowi opowiedzieli uczniom o bezpieczeństwie dziecka, umiejętności poruszania się po drogach oraz zachowania w różnych życiowych sytuacjach. Słuchacze zobaczyli film profilaktyczny pt. „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”, w trakcie którego poruszana była tematyka związana z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci wykazały się ogromną empatią społeczną i aktywnie uczestniczyły w pogadance z policjantami oraz prezentacji policyjnego sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. Uczniowie mogli zobaczyć także pracę przewodnika z psem służbowym oraz kilka jego sztuczek. Wszyscy mogli też wejść do radiowozu i przyjrzeć mu się z bliska.

Dla policjantów spotkanie było idealną okazją do przekazania informacji na temat bezpieczeństwa oraz oswoić dzieci z mundurem, by czuły i wiedziały, że policjanci zawsze im pomogą.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.