Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Edukacja

  • 11 maja 2018

[ZDJĘCIA] Młodzież na praktykach w tyskiej komendzie policji

Trzy dni mają za sobą uczniowie, którzy odbywają praktyki w tyskiej komendzie policji. Wszystko to w ramach programu planowania karier edukacyjnych i zawodowych „Trafny wybór". W ramach tego projektu policjantów odwiedziła młodzież, która być może zwiąże swoją przyszłość zawodową z policją.

Młodzież na praktykach w tyskiej komendzie policji - 8-9.05.2018 · fot. KMP Tychy


Komenda Miejska Policji w Tychach włączyła się do programu planowania karier edukacyjnych i zawodowych „Trafny wybór". Policjanci goszczą w swojej jednostce pięcioro licealistów, którzy odbywają czterodniowe praktyki. Trzy dni pełne wrażeń uczniowie mają już za sobą.

Do tej pory uczniowie poznali między innymi warunki przyjęcia oraz proces rekrutacji oraz specyfikę pracy policjantów w poszczególnych wydziałach. Zdobyli informacje o wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, niezbędnych do wykonywania tego zawodu. Wiedzą także jak rozpoznać atak terrorystyczny oraz jak się zachować w razie jego wystąpienia. Dzięki wizycie w wydziale ruchu drogowego, praktykanci poznali także zakres pracy policjanta drogówki oraz sprzęt, którego używa na co dzień.

Młodzież z zaciekawieniem słuchała instruktora wyszkolenia strzeleckiego st. asp. Marcina Dziedzica, który omówił środki przymusu bezpośredniego oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dzięki spotkaniu z technikiem kryminalistyki, uczniowie znają także sposoby zabezpieczenia śladów na miejscu przestępstwa oraz rejestracji osób w policyjnych systemach.

Policjanci każdorazowo odpowiadają na lawinę pytań zadanych przez młodzież zainteresowaną służbą w policji. Poprzez udział w programie osoby na etapie wyboru ścieżki kariery zawodowej mogą zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie policjanta.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.