tychy.info

Reklama

Edukacja

  • 12 kwietnia 2023

Nabór do klasy Mistrzostwa Sportowego

Dołącz do zespołu Mistrzów i buduj z nami przyszłość tyskiego klubu! Zespół Szkół nr 1 w Tychach we współpracy z Klubem Piłkarskim GKS Tychy organizuje rekrutację do klasy Mistrzostwa Sportowego na rok szkolny 2023/2024.

Reklama

Klasa Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół nr 1 w Tychach
Klasa Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół nr 1 w Tychach · fot. GKS Tychy


Zespół Szkół nr 1 wspólnie z GKS Tychy uruchamia kolejny rocznik klasy Mistrzostwa Sportowego. Na absolwentów szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/23 czeka 40 miejsc.

Termin złożenia odpowiednich dokumentów w szkole będzie możliwy w dniach 15-29 maja (do godz. 15:00). Koniecznym warunkiem rekrutacji są testy sportowe przeprowadzone przez trenerów Akademii Piłkarskiej GKS Tychy, które odbędą się według następującego harmonogramu:

  • 6 czerwca (wtorek), godz. 15:00 - próba motoryczna
  • 7 czerwca (środa), godz. 15:00 - próba specjalistyczna (piłkarska)
  • termin dodatkowy: 26 czerwca (poniedziałek), godz. 10:00.


Testy sportowe odbędą się na Stadionie Miejskim w Tychach (boczne boisko) przy ul. Edukacji 7.

Pełny regulamin oraz wszelkie niezbędne informacje dot. rekrutacji do Liceum nr 4 działającym przy Zespole Szkół nr 1 w Tychach na rok szkolny 2023/2024, znajdują się TUTAJ.

Celem Szkoły Mistrzostwa Sportowego GKS Tychy jest przygotowanie zawodników do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego wykształcenia. Nowatorskie podejście do procesu nauczania oraz profesjonalna kadra trenerska to gwarancja wysokiego poziomu nauczania i zapewnienie odpowiedniej liczby zajęć treningowych.- Praca szkoleniowa przyczynia się do systematycznego i płynnego rozwoju młodych zawodników; prowadzenie treningu zindywidualizowanego, ukierunkowanego na rozwój talentu jednostki. Wymiernym efektem procesu nauczania jest prezentowany przez naszych uczniów poziom sportowy w rozgrywkach mistrzowskich - mówi Jarosław Zadylak, koordynator Akademii Piłkarskiej KP GKS Tychy.

Uczniów czeka 16 specjalistycznych godzin lekcyjnych w tygodniu, które będą prowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Zajęcia będą odbywać się również na terenie obiektów GKS Tychy, a cały plan treningowy będzie całkowicie dostosowany do obowiązków szkolnych.

Młodzi piłkarze będą bardzo blisko pierwszej drużyny, każdy kto będzie się wyróżniał otrzyma zaproszenie do treningów z pierwszoligowym zespołem. W ostatnim czasie takie wyróżnienie spotkało m.in. Mikołaja Oleksego, czy Miłosza Krzaka. Absolwentem szkoły jest m.in. świeżo upieczony reprezentant Polski U-20, Krzysztof Machowski. Owocna współpraca z ZS nr 1 w Tychach trwa już od czterech lat.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.