tychy.info

Reklama

Edukacja

  • 12 kwietnia 2023
  • 13 kwietnia 2023

Uczniowie z Tychów sprawdzili, czy mają szansę zostać policjantami

Swoją kondycję i umiejętności na torze przeszkód pod czujnym okiem policyjnych instruktorów sprawdzili uczniowie z Bytomia i Tychów. Oni już wiedzą, czy mają szansę zostać policjantami.

Reklama

Test na torze przeszkód pod okiem policjantów - 04.2023 · fot. KMP Tychy


W minioną środę w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji odbyły się zajęcia otwarte dla uczniów klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Bytomiu. Młodzież miała okazję spróbować swoich sił na próbnym torze przeszkód. Wszystko za sprawą współpracy bytomskich policyjnych profilaktyków z Instruktorami z Wydziału Doboru i Szkolenia katowickiej Komendy Wojewódzkiej Policji. Tego typu przedsięwzięcia organizowane są cyklicznie. W ten sposób śląscy policjanci wspólnie promują wśród młodzieży zawód policjanta.

W połowie marca halę sportową OPP w Katowicach odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół imienia Orląt Lwowskich w Tychach. Oni również zmierzyli się z próbnym testem sprawności fizycznej, który jest początkowym etapem doboru do służby w formacji. Wszystko odbyło się pod czujnym okiem policyjnych instruktorów. Podczas wspomnianych zajęć, młodzież dowiedziała się także, jak wyglądają wybrane etapy postępowania kwalifikacyjnego, jakie możliwości daje służba w Policji oraz jakie wymagania musi spełnić kandydat, marzący o zawodzie policjanta.

Policja zaprasza uczniów 3 i 4 klas śląskich szkół średnich do sprawdzenia swoich umiejętności i kondycji fizycznej na torze przeszkód. Już niebawem staniecie przed wyborem swojej ścieżki zawodowej, a służba w policji, poza atrakcyjnym i ciekawym zawodem, satysfakcją z niesienia pomocy potrzebującym, daje możliwość nieustającego rozwoju zawodowego, nauki i realizacji własnych zainteresowań. Zajęcia są organizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.

Funkcjonariusze zapraszają do kontaktu:

  • poprzez adres mailowy: bartlomiej.lasek@ka.policja.gov.pl,
  • pod numerem telefonu 723645738.


Próbny test sprawnościowy jest możliwością zdiagnozowania ewentualnych elementów wymagających poprawy, co umożliwi w przyszłości pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej podczas formalnej procedury kwalifikacyjnej do służby w policji.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.