tychy.info

Reklama

Edukacja

  • 14 marca 2023

Bezpieczny pieszy - warsztaty dla najmłodszych tyszan

Tyscy policjanci uczestniczą w cyklu spotkań w Oddziale Terenowym WORD Katowice z siedzibą w Tychach, gdzie prowadzą warsztaty z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Dzieci mają okazję dowiedzieć się o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, związanych z poruszaniem się w rejonie przejść dla pieszych.

Reklama

Bezpieczny pieszy - warsztaty dla najmłodszych tyszan · fot. KMP Tychy


Najmłodsi, którzy odwiedzają Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego funkcjonujące w Oddziale Terenowym WORD Katowice w Tychach, mają okazję spotykać się z policjantami. Mundurowi tłumaczą, z jakimi zagrożeniami można się spotkać podczas drogi do i ze szkoły, gdyż zdarza się, że dzieci, szczególnie te młodsze, czasami zapominają o najważniejszych zasadach, które bezpośrednio wpływają na ich bezpieczeństwo.

Funkcjonariusze uczą więc, jak prawidłowo zachować się przed przejściem dla pieszych, zanim wejdziemy na pasy. Zachęcają też do noszenia elementów odblaskowych, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasza widoczność przy szybko zapadającym zmroku jest znacznie mniejsza.

Spotkania profilaktyczno - edukacyjne z dziećmi są organizowane po to, aby utrwalić w nich nawyki prawidłowych i bezpiecznych zachowań.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.