tychy.info

Reklama

Edukacja

  • 8 marca 2023

400 uczniów na meczach w ramach akcji „Z Klasą na Zimowym”

Wzorowo odrobili zadanie domowe i celująco zdali egzamin z kibicowania. Uczniowie, którzy wykazali się największą aktywnością mogli odebrać zasłużone nagrody. Na tafli Stadionu Zimowego najlepsze klasy i szkoła otrzymały czeki za udział w akcji ”Z Klasą na Zimowym”.

Reklama- Dzieci przychodzą na mecze odkąd pamiętam. Mają swoich idoli, grają w hokeja i bardzo to lubią. Akcja ze zbieraniem pieczątek tak naprawdę jeszcze bardziej ich zmobilizowała - mówi rodzic uczestnika akcji.

- Bardziej one nas motywowały. Czasami niektóre sprawy życiowe nie pozwalają, żeby przychodzić na mecze, dlatego zaangażowani byli dziadkowe i babcie. Najważniejsza była pieczątka i uczestnictwo w meczu - dodają rodzice uczniów.

Akcja „Z Klasą na Zimowym” · fot. Łukasz Sobala


Ponad dwadzieścia szkół w Tychach przed startem sezonu otrzymało specjalne książeczki. Celem było zebranie szesnastu pieczątek. Każda większa aktywność była nagradzana. Za uczestnictwo w czterech spotkaniach z rzędu uczestnicy akcji ”Z Klasą na Zimowym” dostali klubowe gadżety, za osiem specjalny breloczek, a po dwunastu obecnościach dedykowany krążek.

Główną nagrodą indywidualną był wspólny trening z hokeistami GKS-u Tychy. Przepustką do niego było zebranie od 14-16 pieczątek.

- Akcja była bardzo fajna. Potrafiła zmotywować nawet dzieci, które wcześniej nie specjalnie interesowały się hokejem. Zaczęły chodzić regularnie na lodowisko i coraz bardziej wkręcać się w ten sport. Nagrody również były dodatkową motywacją dla dzieci - podkreśla nauczyciela uczestników akcji.

Akcja „Z Klasą na Zimowym”
Akcja „Z Klasą na Zimowym” · fot. Łukasz Sobala


Klub dla uczestników akcji przygotował nagrody indywidualne, ale i grupowe. Zwycięska klasa w nagrodę pojedzie na dwudniową wycieczkę w góry klubowym autokarem, na drugą czeka wyjazd do sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, a trzecia z nich spędzi dzień w Wodnym Parku Tychy.

Z kolei uczniowie najlepszej szkoły będą mieli możliwość zakończenia roku szkolnego na murawie Stadionu Miejskiego w Tychach.

- Dzieci przychodziły na mecze, bo w naszej klasie jest trzech hokeistów. To oni zmobilizowali pozostałych uczniów do zbierania pieczątek. Bardzo dużą rolę odegrali również rodzice. Tak naprawdę, to Pan Piotr sprawił, że zaczęliśmy regularnie chodzić na hokej - zaznacza nauczycielka uczestników akcji.

W trakcie ćwierćfinałowego spotkania fazy play-off najlepsze klasy i szkoła zostało zaproszone na mecz i w trakcie przerwy odebrały nagrody. Czeki wręczali partnerzy akcji, reprezentantka Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach oraz prezes Tyski Sport S.A., Krzysztof Woźniak.

- Przed startem sezonu chcieliśmy przygotować akcję, która realnie może przełożyć się na frekwencję. Liczby pokazują, że ten cel udało się zrealizować. Średnio na domowych spotkaniach było około 400 uczestników ”Z Klasą na Zimowym”. W przyszłym sezonie akcja na pewno będzie kontynuowana - zaznacza Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy GKS-u Tychy.

Akcja „Z Klasą na Zimowym”
Akcja „Z Klasą na Zimowym” · fot. Łukasz Sobala


WYNIKI AKCJI „Z KLASĄ NA ZIMOWYM”:

1. miejsce
: szkoła SMS, Klasa 3A

2. miejsce
: szkoła nr 36, Klasa 2B

3. miejsce
: szkoła nr 36, Klasa 4B

Najlepsza szkoła:


Szkoła Podstawowa nr 36 w Tychach

Partnerami „Z Klasą na Zimowym” są NAT, PKM Tychy, Sztolnia Królowa Luiza, Wodny Park Tychy, Miejskie Centrum Oświaty w Tychach. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.