tychy.info

Reklama

Edukacja

  • 16 stycznia 2023

[FOTO] Po raz drugi Tyski Turniej Szkół Podstawowych

12 stycznia w murach Szkoły Podstawowej nr 10 w Tychach zgromadziły się trzyosobowe drużyny szóstoklasistów wraz z nauczycielami z trzynastu tyskich szkół! To wszystko dzięki II Tyskiemu Turniejowi Szkół Podstawowych!

Reklama

II Tyski Turniej Szkół Podstawowych - 01.2023 · fot. SP nr 10 w Tychach


Turniej to wydarzenie, które w zeszłym roku szkolnym zapoczątkowała Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tychach. Składa się z czterech etapów, a zwycięska szkoła staje się organizatorem kolejnej edycji.

Styczniowe wydarzenie to I etap tegorocznego II TYSKIEGO TURNIEJU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Z ramienia honorowych patronów na wydarzenie przybyła pani Barbara Sobczak, kierownik Działu Organizacyjno-Administracyjnego Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

Gościem specjalnym był Kuba Tomaszczyk, zwycięzca najnowszej edycji MasterChefa!

W pierwszym etapie - sprawdzającym kompetencje humanistyczne (historia, język angielski i język polski) - zmierzyło się trzynaście trzyosobowych drużyn. Zadania były różnorodne, walka zacięta, atmosfera doskonała!

Po czternastu konkurencjach w etapie humanistycznym zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Rudolfa Zaręby w Tychach. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Powstańców Śląskich w Tychach. Z trzeciej lokaty cieszyli się gospodarze, czyli Szkoła Podstawowa nr 10 im. Gustawa Morcinka w Tychach.

Na kolejnych miejscach uplasowały się kolejno drużyny ze szkół:

4. Szkoła Podstawowa nr 36 im. Narodów Zjednoczonej Europy w Tychach
5. Szkoła Podstawowa nr 40 im. Jerzego Ziętka z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach
6. Szkoła Podstawowa nr 9 w Tychach
7. Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana III Sobieskiego w Tychach
8. Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach
9. ex aequo: Szkoła Podstawowa nr 22 im. Rafała Pomorskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach oraz Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach
10. Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej w Tychach
11. Szkoła Podstawowa nr 18 im. Władysława Jagiełły w Tychach
12. Szkoła Podstawowa nr 17 w Tychach.

- Gratulujemy wszystkim! Dziękujemy waszym nauczycielom, szanownemu jury oraz waszym kibicom! Kolejny etap, tym razem matematyczno-informatyczny, już 16 lutego o 11.00 - mówią organizatorzy.

Turniej został zorganizowany pod honorowym patronatem Macieja Gramatyki - Zastępcy Prezydenta Miasta Tychy. Patronat nad wydarzeniem objęli także Miejskie Centrum Oświaty w Tychach oraz Młodzieżowa Rada Miasta Tychy.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.