tychy.info

Edukacja

  • 13 stycznia 2023

Czy warto uczyć dziecko programowania? Poznaj 5 powodów

Materiał partnera:

Każdy odpowiedzialny rodzic myśli o przyszłości swojej pociechy. Już od najmłodszych lat można podejmować działania, które wspierają zdrowy jej rozwój oraz pomagają zdobyć przydatne umiejętności. Zastanawiasz się, czy warto uczyć dziecko programowania? Przedstawiamy 5 powodów, które przekonają Cię do zainteresowania się tym tematem!

programowanie,dziecko


  1. Trening przydatnych umiejętnościMłody mózg intensywnie się rozwija, dlatego warto go stymulować. Przede wszystkim nauka programowania to świetne ćwiczenie logicznego, analitycznego, a także kreatywnego myślenia. Przy okazji dziecko ćwiczy uważność, sumienność itp. Do tego nauczy się szybciej podejmować decyzje oraz zyska większą odporność na niepowodzenia. Wszystkie te umiejętności przydają się nie tylko przy programowaniu.
  2. Rozwój pasji i zainteresowańWspółcześnie sporo maluchów fascynuje się informatyką i nowoczesną technologią. Wiele smyków marzy o tym, by budować roboty, robić gry komputerowe itp. Kiedy dziecko naturalnie przejawia takie zainteresowania, dobrze jest dać mu pole do ich rozwoju i zachęcić do aktywności w tym zakresie. W ten sposób może odkryć prawdziwą pasję na całe życie.
  3. Lepsze wyniki w szkolePedagodzy są zgodni co do tego, że dzieci biorące udział w dodatkowych zajęciach chętniej i szybciej się uczą. Nauka programowania pomoże im nie tylko na informatyce - przyczyni się do rozwoju umiejętności, które są użyteczne także w innych dziedzinach. Dzięki temu dzieci stają się bardziej ciekawe, ambitne, uważne itp. Ponieważ w ten sposób ćwiczą logiczne, analityczne myślenie, przedmioty ścisłe będą dla nich łatwiejsze. Do tego przy okazji rozbudzają swoją kreatywność, która niewątpliwie przyda się w przypadku przedmiotów humanistycznych.
  4. Większe szanse na rynku pracyProgramiści i specjaliści IT mają obecnie jedne z najlepszych warunków na rynku pracy. Mogą wybierać spośród wielu ofert, proponuje im się duże zarobki, a do tego mają szansę rozwijać się w wielu kierunkach. Wszystko wskazuje na to, że stan ten będzie jeszcze długo się utrzymywał. Jeśli chce się zapewnić swojemu dziecku pewną przyszłość, warto już od najmłodszych lat spróbować wprowadzić je w tę branżę. Nawet kiedy okaże się, że jednak nie jest to dobry kierunek, smyk zdobędzie rozeznanie w nowoczesnej technologii oraz uzyska predyspozycje pożądane przez pracodawców.
  5. Świetna zabawaProgramowanie może być ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu. To z wielu względów bardziej korzystne zajęcie niż np. granie w gry, przeglądanie social media czy oglądanie telewizji. Jeśli zapisze się dziecko na specjalny kurs, zyska również okazję do poznania nowych przyjaciół. Pod okiem wykwalifikowanego opiekuna zacznie poznawać tajniki IT, podawane w przyjemnej, interesującej formie. Zyska nowe umiejętności, poszerzy wiedzę, a do tego będzie po prostu dobrze się bawić.


Chcesz wprowadzić swoją pociechę w świat IT? Inwestuj w jej rozwój już od najmłodszych lat. Sprawdź ofertę kursów programowania dla dzieci w Akademii Pixblocks.