Edukacja

  • 11 stycznia 2023
  • wyświetleń: 617

Jakie kierunki szkoły policealnej będą najlepsze?

Materiał partnera:

Szkoła policealna przez długi czas była odbierana jako rezerwowy wariant dla osób, którym nie udało zakwalifikować się na studia. Obecnie są one ciekawym rozwiązaniem, po które sięgają absolwenci szkół średnich. Do ich głównych zalet zalicza się krótki czas trwania nauki, gwarancję zdobycia konkretnych umiejętności i możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy w zawodzie.

laptop,komputer


Szkoła policealna - jak wygląda nauka?Nauka w szkole policealnej trwa jeden, dwa, trzy lub cztery semestry. To opcja, która zapewnia zdobycie teoretycznej wiedzy, jak i uczy ją praktycznie wykorzystać. W szkole policealnej PRO Civitas słuchaczem może zostać każdy absolwent szkoły średniej - nawet bez matury.

Kierunki w szkole PRO Civitas są dobierane do potrzeb pracodawców, co oznacza, że decydując się na dany profil, fachowo poznasz specyfikę konkretnej branży oraz szybko znajdziesz miejsce pracy. Rekrutacja do szkoły odbywa się 2 razy w roku - mamy pewność, że po ominięciu jednego terminu nie musimy czekać cały rok, aby rozpocząć naukę.

Kierunki w szkole policealnejSpecjalizacje, jakie znajdują się w ofercie szkół policealnych, to ciekawe warianty, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy. Wybierając naukę w szkole policealnej, można mieć pewność, że po jej ukończeniu unikniemy trudności związanych z długim szukaniem pracy. Oferta PRO Civitas jest bardzo zróżnicowana, a wybór odpowiedniego kierunku zależy jedynie od naszych zainteresowań i preferencji.

Popularnym kierunkiem wybieranym w szkołach policealnych jest z pewnością technik administracji. Profil przygotowuje do pracy przy konstruowaniu dokumentów zgodnie z prawem pracy i cywilnym. Dodatkowo osoba na tym stanowisku zajmuje się korespondencją, sprawozdaniami, notatkami służbowymi, regulaminem pracy czy wynagrodzeniami. Do jej zadań należy także umawianie spotkań służbowych oraz nadzorowanie postępowań administracyjnych.

Chętnie wybieraną specjalizacją jest także florysta, który zajmuje się komponowaniem bukietów i innych dekoracji z roślin i kwiatów oraz opiekun medyczny sprawujący opiekę nad osobami chorymi i niesamodzielnymi.

Do największych korzyści wynikających z uczęszczania do szkoły policealnej, należy zdobycie pewnego zawodu w krótkim czasie. W tego typu placówkach pracują specjaliści z konkretnych branż, którzy w praktyczny sposób przekazują potrzebną wiedzę do wykonywania danego zawodu. Dzięki temu słuchacze otrzymują przydatne umiejętności i kompetencje, które są pożądane przez pracodawców i stają się atrakcyjnymi pracownikami na rynku pracy.