tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 25 lutego 2021

"Koduj z Gigantami" - prawie 10 000 uczestników warsztatów programowania

W ten weekend zakończyła się ósma edycja największej bezpłatnej ogólnopolskiej społecznej akcji edukacyjnej - Monsteriady „Koduj z Gigantami”, w trakcie której dzieci i młodzież szkolna uczyły się podstaw programowania w środowiskach i językach takich jak: Minecraft Code Connection, Scratch, App Inventor oraz C# w Visual Studio. W trwających trzy tygodnie zajęciach stacjonarnych oraz online udział wzięło ponad 9 000 uczestników z Polski, i prawie 1 000 uczniów z Chorwacji oraz Słowacji!

8. edycja warsztatów programowania "Koduj z Gigantami" · fot. materiały prasowe


- To jedno z największych wydarzeń programistycznych w historii Polski. Nauka programowania to drugi filar edukacji - obok nauki języków obcych. Jesteśmy dumni z tak olbrzymiego zainteresowania kodowaniem wśród dzieci i młodzieży. Warsztaty przedłużyliśmy o tydzień, ponieważ frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Zajęcia prowadzone są przez naszych najlepszych trenerów, którzy swoją wielką pasją potrafią zainspirować uczestników do dalszego rozwoju na tej płaszczyźnie. Wielu z nich zostanie z nami na dłużej w ramach kursów semestralnych, a niektórzy zwiążą swoją przyszłość z programowaniem i staną się częścią międzynarodowej elity technologicznej - mówi Dawid Leśniakiewicz, współorganizator „Koduj z Gigantami”, współwłaściciel szkoły „Giganci Programowania”.

- Uwielbiam Minecrafta i wreszcie mogłem sam się przekonać, że tworzenie gier jest nawet ciekawsze niż samo granie - Oskar lat 9, Kielce.

- Super akcja! Chciałabym stworzyć stronę dla dziewczyn, miejsce, gdzie będą mogły chwalić się swoimi niestandardowymi pasjami - Eva lat 17, Słowacja.

- Bardzo ciekawie prowadzone zajęcia. Swoją pierwszą stronę internetową z zaprojektowanymi przeze mnie grami stworzyłem w wieku 9 lat, a teraz chciałbym nauczyć się tworzyć zaawansowane gry i aplikacje, które przydadzą się społeczeństwu - Vedran lat 15, Chorwacja

Monsteriada „Koduj z Gigantami” to także konkurs na najciekawszy projekt programistyczny dla uczestników warsztatów, w którym do wygrania są cenne nagrody: laptopy, fotele gamingowe, myszki, klawiatury oraz kursy semestralne w szkole Giganci Programowania. Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.kodujzgigantami.pl.

8. edycja warsztatów programowania "Koduj z Gigantami"
8. edycja warsztatów programowania "Koduj z Gigantami" · fot. materiały prasowe


Dlaczego warto uczyć się programowania?

Kodowanie, jako czynność wymagająca dużego wysiłku umysłowego, wpływa na obszary mózgu odpowiadające za „pamięć roboczą”, pamięć semantyczną, uwagę i języki. Nauka programowania rozwija umiejętność samodzielnego i logicznego myślenia, kreatywność, cierpliwość, dociekliwość, umiejętność pracy w grupie, opanowanie i zaangażowanie.

Organizatorem akcji Koduj z Gigantami jest szkoła Giganci Programowania z oddziałami m.in. w Hiszpanii, Chorwacji i Słowacji, a partnerem społecznym warsztatów są Hakersi - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się.

Kolejna edycja Koduj z Gigantami już we wrześniu: www.www.giganciprogramowania.edu.pl/wydarzenia/koduj-z-gigantami

Koduj z Gigantami

BM / tychy.info, źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.