Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 12 lutego 2020
  • 20 lutego 2020

Spotkanie z Kolektywem Niebotyki, autorami książki „Drapacz chmur i inne wynalazki”

Za nami:

Przed nami piąte spotkanie z cyklu „Dom jest jak człowiek”. Gośćmi Muzeum Miejskiego będą autorzy książki „Drapacz chmur i inne wynalazki” wydanej w grudniu 2019 roku, przedstawiającej katowicką architekturę modernistyczną. Publikacja powstała z myślą o najmłodszych, ale budzi „apetyt” także wśród dorosłych.

Drapacz chmur i inne wynalazki


Architektura na dzień dobry i na dobranoc. Jak rozmawiać z najmłodszymi o architekturze? Czy dorośli i dzieci w rzeczywistości postrzegają ją inaczej? Jak sprawić, by przestała jawić się jako „dorosły” temat, do podjęcia którego niezbędny jest arsenał specjalistycznego słownictwa i właściwa optyka?

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę w specjalnej cenie oraz zdobyć podpis autorów.

„Dom jest jak człowiek” to cykl zorientowany na to, co najbliższe: miejsce zamieszkania w wymiarze mikro - siedlisko, ulicę, osiedle, parafię - małą społeczność i jej codzienne życie. Gośćmi są autorzy podejmujący niepozorne, a przecież ważne etnograficznie, tematy lokalne.

Kolektyw Niebotyki tworzą: Anna Syska, Adam Pisarek i Małgorzata Cekiera - autorzy tekstów, Barbara Łyko-Grudzińska - rysowniczka oraz Tomasz Kiełkowski - wydawca i koordynator. Niebotykami, w czasach świetności moderny, czyli w dwudziestoleciu międzywojennym, nazywano ówczesne drapacze chmur. Kolektyw zajmuje się interpretacją i promocją dziedzictwa kulturowego, skupiając się przede wszystkim na architekturze, działając na polu wydawniczym oraz w obszarze edukacji kulturowej.

data: 20 lutego 2020 (czwartek), godz. 18.00
miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1
prowadzi: Anna Kura
wstęp wolny

więcej: muzeum.tychy.pl/wydarzenie/spotkanie-z-kolektywem-niebotyki-autorami-ksiazki-drapacz-chmur-i-inne-wynalazki-z-cyklu-dom-jest-jak-czlowiek/

BM / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.