Co, gdzie, kiedy?

 • 31 maja 2024
 • 15 czerwca 2024
 • wyświetleń: 1467

Dla Tych Zagrają - nowa fala tyskich brzmień. Finał konkursu na plenerowej scenie w browarze

Za nami:

Muzyczny przedsmak wakacji w Tychach - w sobotę, 15 czerwca w Tychach w nowej dla muzyki lokalizacji - na plenerowej scenie w Pubie pod Browarem spotkamy się, by posłuchać finałowych zmagań tyskich zespołów w przeglądzie Dla Tych zagrają - nowa fala tyskich brzmień. Występy konkursowe zwieńczy koncert Damiana Sikorskiego, który zatrzęsie polską sceną indie-rockową i pop-alternatywną swoim solowym projektem. Start o 17.30 - wstęp wolny.

Dla Tych zagrają finaliści konkursu
Dla Tych zagrają finaliści konkursu! · fot. K. Niemiec


Co roku Miejskie Centrum Kultury w Tychach, organizator przeglądu Dla Tych zagrają - nowa fala tyskich brzmień stawiają sobie za zadanie integrowanie, ale przede wszystkim mobilizowanie do twórczego rozwoju artystów lokalnej sceny muzycznej. W tym roku do finałowego etapu konkursu weszły cztery składy: Viadomo, Mantra, ExoMooN i po raz pierwszy - Kąkol.

Zespoły z mniejszymi i większymi sukcesami radzą sobie na scenie, zaciekawiają coraz to nowe grupy odbiorców z regionu i kraju, a 15 czerwca staną na tyskiej scenie, by zawalczyć o nagrody i zaprezentować się przed jurorami ze świata muzyki, którzy w każdej edycji są doceniani przez zgłaszające się zespoły ze względu na doświadczenie i profil działalności.

dla tych zagrają


W tym roku, do składu jurorskiego, oprócz przedstawiciela organizatora, zaproszeni zostali Michał Kowalonek, wokalista, muzyk, kompozytor, wokalista zespołów Myslovitz, Snowman i Lumikulu oraz Damian Sikorski - znany nie tylko z ogólnopolskiej akcji Będzie głośno! skutecznie wyszukującej i promującej talenty muzyczne, ale też z autorskich audycji w Radiowej Czwórce.

dla tych zagrają


Jak mówi Magdalena Borucka z Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, co roku dobór jurorów w przeglądzie nie jest przypadkowy:

- Stawiamy na współpracę z praktykami, specjalistami ze świata muzyki, który wiedzą, co w trawie piszczy i mają ten szczególny zmysł, pozwalający często trafnie typować obiecujących lokalnych artystów, którym nie brakuje potencjału i warsztatu, by podbijać coraz większe sceny. Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się między innymi na skutecznego łowcę talentów Damiana Sikorskiego, który w audycji i liście przebojów „Będzie Głośno!” w radiowej Czwórce daje przestrzeń dla zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. To niezwykłe biorąc pod uwagę to, jak trudno dziś przebić się ze swoją twórczością w mediach.

To właśnie cenne uwagi od jurorów uczestnicy przeglądu cenią najbardziej obok nagród regulaminowych. Dla przypomnienia - organizator dla dwóch najlepszych zespołów muzycznych (laureatów Przeglądu) przewiduje nagrody w postaci zakwalifikowania jednego z nich do finału ogólnopolskiego przeglądu konkursowego Rock Na Plaży 2024 i zaproszenia drugiego do zagrania koncertu w ramach Muzycznych Wieczorów nad Jeziorem 2024, cyklu letnich koncertów na Paprocanach.

dla tych zagrają


Finałowe zespoły: Viadomo, Mantra, ExoMooN i po raz pierwszy - Kąkol, zawalczą o Nagrodę Jury i Nagrodę Publiczności, co oznacza, że warto podczas finału być ze swoimi ulubieńcami albo po prostu na miejscu wytypować swojego faworyta i pomóc mu w zwycięstwie. Podczas prezentacji zespołów usłyszymy i ich materiał autorski i cover, którego wykonanie zgodnie z regulaminem również podlegać będzie ocenie jurorów.

Zmagania konkursowe to tylko część tegorocznego finału Dla Tych zagrają - miłośnicy pop-aternatywnych brzmień nie mogą przegapić okazji, by usłyszeć w pełni zupełnie świeży materiał Damiana Sikorskiego, w zaledwie dwa tygodnie po premierze jego debiutanckiego albumu Damian Sikorski Projekt, w którym zaprosił do współpracy m.in. Michała Kowalonka, Penelov, Piotra Niesłuchowskiego czy Martę Zalewską. Choć w wersji płytowej Sikorski sam zagrał na większości instrumentów zapraszając jedynie swoich przyjaciół do partii wokalnych, koncertowo zgromadził fantastyczny ośmioosobowy zespół, który zagra w Tychach, z samym Sikorskim grającym na gitarze basowej i m.in. Michałem Kowalonkiem na wokalu.
Premiera albumu Damian Sikorski Projekt odbędzie się 31 maja 2024 r. Jednym z singli promujących tę studyjną płytę długogrającą jest indie-rockowa piosenka Jeszcze raz współtworzona z Pauliną Penelov Łabudą:Laureatów tegorocznego konkursu Dla Tych zagrają poznamy o 22.00, po zakończeniu koncertu.

 • Miejsce: Pub pod Browarem, Tychy, ul. Katowicka 9
 • Data: 15 czerwca, godz. 17.30


Szczegółowy harmonogram Dla Tych zagrają - nowa fala tyskich brzmień 2024: • 17:45 - Kąkol
 • 18:30 - ExoMooN
 • 19:15 - Viadomo
 • 20:00 - Mantra
 • 21:00 - Damian Sikorski Projekt
 • 22:00 - Ogłoszenie wyników konkursu


dla tych zagrają


O przeglądziePrzegląd Muzyczny Dla Tych zagrają - nowa fala tyskich brzmień to konkurs, który powstał
w 2017 roku, aby przybliżyć mieszkańcom Tychów twórczość zespołów związanych z miastem oraz zintegrować środowisko muzyczne. Co roku nagrodą w przeglądzie był koncert podczas miejskiego wydarzenia plenerowego, jednak pandemia wpłynęła na zmianę formuły: finalistów zapraszano na rejestrowane minikoncerty w Sali Kameralnej MCK, a także nagrywano teledyski w przestrzeni miejskiej. Od 2022 roku organizatorzy powrócili jednak do pierwotnej formuły, wykorzystując także rozwiązania wypracowane w czasie ograniczenia działalności kultury.

W minionych latach, „Dla Tych zagrają” promowało zespoły związane z miastem Tychy, które
z biegiem lat stały się coraz bardziej znane, takie jak Klaustrofobia, Kasia Skiba i Ja czy Chłodno i Leepy.

 • Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Tychach
 • Zrealizowano ze środków miasta Tychy
 • Partner: Pub pod Browarem
 • Sponsor: Invenio Polska


dla tych zagrają

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj