Co, gdzie, kiedy?

  • 1 czerwca 2024
  • 18 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1707

[ZDJĘCIA] XXVI Święto roweru oraz V Ogólnopolski Zlot Rowerów Składanych w Tychach

Niedzielna (16 czerwca) deszczowa aura nie odstraszyła miłośników jednośladów, którzy zebrali się na Placu pod Żyrafą w Tychach w ramach „Święta Roweru”. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać z policjantem ruchu drogowego, który przypomniał o obowiązkowym wyposażeniu oraz odpowiadał na liczne pytania, które na co dzień najbardziej nurtują użytkowników jednośladów.

XXVI Święto roweru oraz V Ogólnopolski Zlot Rowerów Składanych w Tychach - 16.06.2024 · fot. KMP Tychy


Jakie obowiązki ma rowerzysta? Czy można przejeżdżać rowerem przez przejście dla pieszych? W jakie oświetlenie powinien być wyposażony rower? Na te i wiele innych pytań miał okazję odpowiedzieć policjant z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy, który wczoraj odwiedził uczestników XXVI Święta Roweru, połączonego z V Ogólnopolskim Zlotem Rowerów Składanych. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Klub Turystyki Kolarskiej „Gronie” pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy.

Po paradzie rowerowej, która przejechała ścieżkami naszego miasta, na uczestników, pomimo niesprzyjającej pogody, czekało wiele atrakcji. Poza dużą dawką profilaktyki ukierunkowanej przede wszystkim na bezpieczeństwo rowerzystów, chętni mogli spróbować swoich sił na przygotowanym przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej miasteczku rowerowym, a także zobaczyć z bliska radiowóz wykorzystywany na co dzień przez policjantów „drogówki”.

Tyscy policjanci aktywnie włączają się do trwającej ogólnopolskiej akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”, aby przypomnieć i uświadomić kierującym jednośladami o tym, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz o zagrożeniach z tym związanych. Należy pamiętać, że chwila nieuwagi i zlekceważenie przepisów ruchu drogowego wystarczą, by doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Dotyczy to wszystkich uczestników ruchu. Tych zmotoryzowanych i tych, którzy przemieszczają się głównie przy pomocy siły mięśni.

Tyska policja przypomina, że bezpieczeństwo podróżujących jednośladami zależy od wielu czynników, chociażby od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejszym jest jednak przestrzeganie przez nich przepisów, którym podlegają jako pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj