Co, gdzie, kiedy?

  • 12 maja 2024
  • 1 czerwca 2024
  • wyświetleń: 2821

Industriada w Browarze: Krzysztof Hanke, warzenie piwa, grillowanie, zwiedzanie, warsztaty

Za nami:

W sobotę 1 czerwca w Tychach i w innych miastach regionu potrwa Industriada! W naszym mieście wydarzenia odbędą się w Centrum Wycieczkowym Tyskich Browarów Książęcych (ul. Katowicka 9).

kadź warzelna, Tyskie Browary Książęce
Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych · fot. Tyskie Browary Książęce


Program10:00 - 00:00 - wielkie jubileuszowe grillowanie - piknik

Świętuj z nami 15 lecie Industriady wspólnym jubileuszowym gillowaniem ze smokera „Tyskie Smoky”. Specjalnie na tę okazję ekipa „Tyskie Smoky” w naszym ogródku Pubu pod Browarem przygotowała jubileuszowe industrialne menu, w którym każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie: od delektowania się soczystymi kawałkami mięsa z grilla, doprawionymi niezwykłymi przyprawami i podawanych z pysznymi dodatkami, po mnóstwo innych grillowych rarytasów.

Informacje dodatkowe: dla gości udostępniony zostanie letni ogródek, Pub pod Browarem. Cennik potraw dostępny w punktach gastronomicznym.

10:00 - 16:00 - historyczne fotografie Tyskich Browarów Książęcych - pokaz multimedialny

Tylko w dniu INDUSTRIADY będziecie mieć okazję wyruszyć w tę niezapomnianą podróż po historii Tyskich Browarów Książęcych, ukazaną na fotografiach. Wspólnie z nami zobaczcie, jak przez piętnaście lat świętowaliśmy INDUSTRIADY oraz inne wydarzenia. Tym wyjątkowym pokazem, chcemy uczcić industrialny jubileusz. Sprawdźcie co się zmieniło, co zniknęło, a co pojawiło.

Pokaz wyświetlany będzie w Sali Browarium w Tyskich Browarach Książęcych. Bez ograniczeń wiekowych.

10:00 - 19:00: Industrialnie po Tyskich Browarach Książęcych - zwiedzanie z przewodnikiem

Specjalnie w tym dniu przygotowaliśmy wyjątkowe wycieczki po Tyskich Browarach Książęcych. Inne od wszystkich, niepowtarzalne, po prostu industrialne. Razem z nami wybierzcie się w podróż po tyskim browarze, gdzie odkrywać będziecie krok, po kroku tajniki powstawania złotego trunku. I będzie to podróż wyjątkowa, bowiem zwiedzając browar, tylko w tym dniu każdy na swej drodze będzie mieć szansę spotkać postacie historyczne. Postacie związane z Tyskimi Browarami Książęcymi, które tylko w wyjątkowych okazjach pokazują się gościom, a które specjalnie tego dnia zaszczycą nas swoją obecnością, by w myśl hasła INDUSTRIADY razem z nami świętować. Dodatkowo, w trakcie każdej wycieczki na zwiedzających czekają quizy i konkursy z nagrodami.

Częstotliwość wydarzenia: co godzinę

Ceny: 15 zł/ os.

Rezerwacja wydarzenia:

  • Telefon: 724 144 511
  • E-mail: wycieczki@browarytyskie.pl.


12:00 - 18:00 - Warsztaty Tyskiej Szkoły Degustacji i foodpairingu - warsztaty kulinarne

Specjalnie na 15-lecie zapraszamy do naszej wyjątkowej Tyskiej Szkoły Degustacji połączonej z foodpairingiem. W trakcie tych wyjątkowych warsztatów prowadzonych przez naszych wykwalifikowanych przewodników, poznacie tajniki degustacji piwa, oraz różnice między poszczególnymi stylami piwa. Zgłębicie techniki degustacyjne i każdy nauczy się, jak odpowiednio oceniać smak i aromat piwa. Ale to nie koniec atrakcji! Podczas warsztatów doświadczycie również sztuki foodpairingu, czyli łączenia piwa z odpowiednio dobranymi potrawami, które wzajemnie podkreślają swoje smaki i aromaty. Uczestnicy będą mieli okazję poznać najlepsze kombinacje piw i potraw, które zachwycą niejedno podniebienie i odkryją nowe, nieoczekiwane doznania smakowe. Usiądźmy razem przy naszym okrągłym stole w Pubie pod Browarem i odkrywajmy nieznane.

Częstotliwość wydarzenia: 12:00, 14:00, 16:00.

Informacje dodatkowe: atrakcja przeznaczona dla osób pełnoletnich. Warsztaty odbywać się będą w Pubie pod Browarem przy okrągłym stole Cervesario. W warsztatach mogą wziąć udział 3 grupy. Każda z grup może liczyć maksymalnie 14 osób. Zapisy na warsztaty możliwe w dniu INDUSTRIADY w recepcji Tyskich Browarów Książęcych.

12:00 - 14:00 - jubileuszowe wspomnienia - występ

Specjalnie na tę jubileuszową okazję Stefania Dyduch zabierze Was w niezwykłą podróż wspomnień i historii ostatnich 15 lat w Tyskich Browarach Książęcych.

Informacje dodatkowe: Sala Browarium. Liczba miejsc ograniczona 200 osób.

13:00 - 16:00 - Strefa gier i zabaw z kotłem słowiańskim - zabawy dla dzieci

Strefa gier i zabaw to specjalna przestrzeń animacyjna dla małych i dużych. Kocioł słowiański to atrakcja przygotowana dla najmłodszych, a gotowe animacje SlavMastera, quizy, kolorowanki, labirynty do pokonania, czy słowiańskie tańce sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie. I żeby nie zapominać o industrialnym charakterze, każdy uczestnik będzie mógł tworzyć własne zabytki industrialne.

Informacje dodatkowe: atrakcja dostępna będzie w wydzielonej części obiektu.

14:00 - 18:00 - Po naszymu, czyli po śląsku - zwiedzanie z przewodnikiem

Wszystkich miłośników gwary śląskiej i dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli, jak brzmi historia browaru po śląsku, zapraszamy na inne od wszystkich wycieczki po Tyskich Browarach Książęcych. Oprowadzanie po tyskim browarze odbywać się będzie z przewodnikiem, który krok po kroku opowie o tym, jak warzy się piwo oraz co ciekawego możecie zobaczyć na terenie Tyskich Browarów Książęcych.

Częstotliwość wydarzenia: co godzinę

Ceny: 15 zł

  • Rezerwacja wydarzenia
:

  • Telefon: 724 144 511
  • E-mail: wycieczki@browarytyskie.pl


Informacje dodatkowe: atrakcja przeznaczona dla osób powyżej 16 roku życia. Rezerwacji biletów dokonać można kupując bilety na miejscu w Tyskich Browarach Książęcych lub dzwoniąc pod nr 724 144 511 oraz wysyłając maila na adres wycieczki@browarytyskie.pl. Wycieczki prowadzone przez przewodników w grupach 25 osobowych. Prosimy o przestrzeganie regulaminu obiektu.

15:00 - 16:00 - sztuka tworzenia piwa - wykład

Wszystkich piwoszy, „beer geeków” , hop headów” oraz ciekawskich organizatorzy zapraszają na wyjątkową prelekcję o domowym warzeniu piwa i zmianach w przemyśle piwowarskim, które obserwujemy przez ostatnie 15 lat. Sprzęt do domowego warzenia, ciekawostki, piwowarskie anegdoty oraz sekrety browarników przedstawi Michał Kopeć, piwowar domowy, sędzia piwny, oraz birofil.

Informacje dodatkowe: Sala Browarium, główna scena. Bez ograniczeń wiekowych. Ilość osób mogących wziąć udział w wydarzeniu 200.

16:00 - 17:00 - jubileuszowy tort "15 lat razem" - piknik

A skoro świętujemy jubileusz to oczywiście nie może zabraknąć tortu! Wszystkich organizator zaprasza na uroczyste cięcie jubileuszowego tortu z okazji 15-lecia INDUSTRIADY! Świętujmy wspólnie na Sali Browarium delektując się pysznym tortem w industrialnych kolorach. Dołącz do nas i uczcijmy razem to wyjątkowe jubileuszowe wydarzenia, które zapisze się w historii.

Informacje dodatkowe: Sala Browarium. Atrakcja dla ok 100 osób. Bez limitów wiekowych.

20:00 - 21:00 - Gwiazda jubileuszowego wieczoru - Krzysztof Hanke - występ

Zapraszamy na wieczór pełen humoru z Krzysztofem Hanke, założycielem i liderem kabaretu RAK. Przygotujcie się na prawdziwą dawkę śmiechu niezapomnianego „Bercika”. Występ odbędzie się w niezwykłej atmosferze naszej Sali Browarium.

Informacje dodatkowe: występ odbędzie się na Sali Browariusz. Liczba miejsc 250.

22:00 - 00:00 - after party z dj Radla - koncert

I na koniec dla najwytrwalszych after party. Po intensywnym dniu pełnym atrakcji przygotowano dla Was niezapomnianą noc pełną tańca i dobrej muzyki. Dj zabierze Was w muzyczną podróż przez największe hity, które rozgrzeją parkiet.

Informacje dodatkowe: Sala Browarium.

Program Industriady w innych miastach regionu znajdziecie tutaj: https://industriada.pl/program/

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.