Co, gdzie, kiedy?

  • 27 stycznia 2024
  • wyświetleń: 1287

Prowadziła m.in. Teleexpress i Pytanie na Śniadanie. Spotkanie z Jolantą Fajkowską w tyskiej bibliotece

Tyska Mediateka zaprasza na spotkanie z dziennikarką Jolantą Fajkowską już w środę 28 lutego o godz. 18.00.

Spotkanie z Jolantą Fajkowską w tyskiej bibliotece


Jolanta Fajkowska to absolwentka Uniwersytetu Karola w Pradze, dzięki stypendium naukowemu praktykowała m.in. w londyńskim oddziale BBC, National Forum Foundation w Waszyngtonie. Prowadziła „Teleexpress”, „Pytanie na śniadanie” i inne serwisy kulturalne, a także autorskie wywiady radiowe z największymi gwiazdami filmu i muzyki.

Spełniała się także w roli reportażystki i reporterki - relacjonowała m.in. Festiwal Filmowy w Cannes, polskie festiwale filmowe czy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Prowadziła zajęcia ze studentami Wydziału Dziennikarstwa. Ponadto, zasiada w Komisji Języka w Mediach przy Radzie Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk, natomiast w Europejskiej Unii Kobiet - Sekcja Polska jest rzeczniczką prasową.

Jest także autorką dwóch książek: „Muzyka z profilu i en face. Rozmowy o jazzie” oraz „Autografy”. Dziennikarka za swoją działalność na rzecz kultury została odznaczona srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Wielokrotnie była nominowana do Telekamery.

„Miałam za mało czasu, żeby ocenić jak dobrym tancerzem jest Anthony Hopkins, bo tańczyliśmy niestety bardzo krótko. Chciałabym z nim dłużej porozmawiać" - powiedziała w jednym z wywiadów.

Spotkanie poprowadzi: Marcin Michrowski.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.