Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 6 października 2023
  • 23 listopada 2023
  • wyświetleń: 2477

Teatr z Klubu Urbanowice MCK w trasie. Chora z urojenia m.in. w Tychach i Kobiórze

Za nami:

W październiku i listopadzie Zespół Teatralny DoRo z Klubu Urbanowice MCK zaprasza na niezwykłe przedstawienie inspirowane arcydziełem Moliera. Chorą z urojenia można będzie zobaczyć podczas jednego z kilku występów w Tychach i okolicy. Wstęp wolny!

Zespół Teatralny DoRo
Spektakl "Chora z urojenia" - Zespół Teatralny DoRo · fot. Zespół Teatralny DoRo / Facebook


Zespół Teatralny DoRo skupiający pasjonatów teatru zaprasza miłośników tej formy sztuki oraz klasyki literatury na serię spektakli, które dostarczą niezapomnianych wrażeń i rozrywki. Grupa amatorska z Klubu Urbanowice MCK przygotowała widowisko, które bazuje na jednym z największych dzieł komediowych w historii teatru. DoRo postanowiło stworzyć unikalną adaptację Chorego z urojenia Moliera z zamiarem zainteresowania tak fanów klasyki, jak i nowych widzów.

W spektaklu można zobaczyć znane postacie w zupełnie nowym świetle, pełnym humoru, ironii i odniesień do współczesności, w której szczególną uwagę zwraca się właśnie na kwestie zdrowia i bezpieczeństwa. Przedstawienie pozwoli znaleźć odpowiedź na pytanie co zrobić, aby być wiecznie młodym, zdrowym i szczęśliwym.

Adaptację komedii stworzył Piotr Adamczyk, będący jednocześnie opiekunem grupy, kostiumy zaprojektowała i stworzyła Małgorzata Połubok, a oprawę muzyczną przedstawienia przygotował Adam Klemiński, a podczas spektaklu usłyszymy melodie klarnetu i saksofonu.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych, ale możliwa jest także organizacja pokazów dla młodzieży. Najbliższe prezentacje Chorej z urojenia odbędą się wg poniższego harmonogramu:

  • 18 października, g. 18.00 (Dom Kultury w Kobiórze),
  • 25 października, g. 18.00 (tyska Mediateka),
  • 9 listopada, g. 18.00 (MCK Tychy),
  • 17 listopada, (Czerwionka - Leszczyny - pokazy dla szkół i ogólnodostępny),
  • 23 listopada, g. 19.00 (Klub Wilkowyje MCK).


Zespół Teatralny DoRo to zgrana grupa pasjonatów, która od lat działa razem przy Klubie Urbanowice MCK w Tychach, rozwijając swoje umiejętności aktorskie i twórcze, pracując nad unikalnymi spektaklami, inspirując się klasycznymi dziełami i tworząc na ich kanwie coś zupełnie nowego. Spektakl Chora z urojenia jest efektem wielomiesięcznej pracy i zaangażowania, a jego premiera odbyła się ostatniego maja bieżącego roku. W rolach głównych wystąpią aktorzy amatorzy, którzy przenoszą widzów w świat szaleństwa i absurdu, jaki znamy z oryginalnej komedii Moliera: M. Połubok, M. Rdzanek, K. Gruchlik, A. Szamota, E. Pajda, B. Wieczorek, M. Imiełowska, K. Kost, D. Świtalska, A. Klemiński i P. Adamczyk.

Informacje o wydarzeniu można będzie znaleźć na:

https://kultura.tychy.pl/
http://www.facebook.com/mcktychy
http://www.instagram.com/mcktychy

chora z urojenia

ar / tychy.info

źródło: Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj