Co, gdzie, kiedy?

  • 19 listopada 2023
  • 6 stycznia 2024
  • wyświetleń: 2307

Spektakl "Cukierku, Ty łobuzie!" - edycja świąteczna

Za nami:

Teatr Belfegor w Tychach zaprasza na spektakle dla najmłodszych "Cukierku, Ty łobuzie!". W okresie świątecznym zobaczymy przedstawienia poszerzone o świąteczne dodatki!

Tytułowy "Cukierek", czyli kot
Tytułowy "Cukierek", czyli kot · fot. materiały prasowe


Od marca do czerwca na teatralnej scenie można było obejrzeć niezwykłą produkcję, którą jest adaptacją książki pt. "Cukierku, Ty łobuzie!". W sumie wystawiono wtedy 18 spektakli, z czego 16 miało miejsce na scenie w Tychach, a dwa na renomowanej scenie Teatru Śląskiego w Katowicach.

Ogólna liczba widzów osiągnęła wtedy imponującą liczbę prawie 3500 osób. - Co szczególnie cieszy, a zarazem dodaje sensu naszej pracy - aż 60% z nich to dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Premierowe spektakle w pierwszym tygodniu przyciągnęły ogromne zainteresowanie, przyciągając prawie 1200 osób - wspominają twórcy.

Nadrzędny cel to dotarcie do dzieci w wieku od 5 do 10 lat, które w trakcie nauki poznają literaturę szkolną "Cukierku, Ty łobuzie!" autorstwa Waldemara Cichonia.

- Dążyliśmy do tego, aby teatr stał się miejscem edukacji, zabawy i zachęty do zainteresowania kulturą oraz sztuką. Naszym priorytetem jest inspirowanie młodszej generacji do aktywności kulturalnej, a także budowanie więzi z teatrem - mówią przedstawiciele teatru Belfegor.

Spektakl "Cukierku, ty łobuzie"
Spektakl "Cukierku, ty łobuzie" · fot. materiały prasowe


Przy tym wyjątkowym przedstawieniu pracowało aż trzech reżyserów, z których jeden pochodzi z zaprzyjaźnionego teatru w Kijowie. To spotkanie różnych perspektyw i kulturowych wpływów przyniosło wyjątkową głębię interpretacji i wielowymiarowość spektaklu. Oprawa muzyczna to zasługa kilku utalentowanych artystów, którzy stworzyli niepowtarzalną ścieżkę dźwiękową.

- Szczególnie cieszy nas fakt, że piosenkę finałową przygotował sam Ireneusz Krosny - postać zasłużona dla polskiej sceny rozrywkowej, co wprowadziło wyjątkową jakość do występu - zaznaczają artyści.

- Razem z naszym zespołem, wierzymy, że teatr może i powinien być dostępny dla każdego. To zobowiązuje nas do dalszego doskonalenia się i tworzenia spektakli, które łączą edukację, zabawę i magię sceny - dodają.

Więcej informacji na: teatrbelfegor.info.

Bilety na 6 grudnia:

Kup bilet

Bilety na kolejne spektakle:cukierku ty łobuzie

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.