Reklama

Co, gdzie, kiedy?

 • 16 września 2023
 • 24 września 2023
 • wyświetleń: 1130

Śladami jesieni: wyprawa dla rodzin z dziećmi z Tyskimi LoveLasami!

Za nami:

W niedzielę 24 września razem przywitamy tę magiczną porę roku, kiedy lasy ubierają się w najpiękniejsze jesienne szaty. Anna Nowicka - autorka projektu Tyskie LoveLasy zaprasza na wyprawę dla rodzin z dziećmi! To będzie pierwsze z trzech jesiennych spotkań w lesie! Spotkanie potrwa w godz. 10:30 - 12:30.

dziecko, las, zabawa
Śladami jesieni: wyprawa dla rodzin z dziećmi z Tyskimi LoveLasami! · fot. pixabay.com


Jesień to czas, gdy przyroda przekształca się w paletę odcieni czerwieni, złota i pomarańczy. Anna Nowicka chce Was zaprosić do wspólnej podróży przez ten malowniczy krajobraz i odkrywania jego piękna w rodzinnej atmosferze. Przygotujcie się na czas pełen odkryć i wspaniałych chwil spędzonych wśród natury. Jesień to czas, który przypomina nam o pięknie zmiany, przeobrażeń i przygotowań na nadchodzącą zimę!

Co Was czeka?

 • Spacer przez urokliwe ścieżki lasu pełne sekretów śladami jesiennej metamorfozy drzew i roślin
 • Zabawy i gry dla dzieci i dorosłych, które pozwolą Wam cudownie spędzić czas w rodzinnym gronie i jeszcze lepiej poznać się nawzajem
 • Twórcze warsztaty, na których stworzycie swoje własne, jesienne prace artystyczne
 • Czas na piknik - możecie przynieść swoje ulubione przekąski i coś do picia. Organizatorka zapewnia pyszną leśną herbatę oraz zdrowe przekąski
 • Przestrzeń do uwiecznienia chwil spędzonych w towarzystwie piękna jesieni.


DLA KOGO?

- Zapraszam serdecznie rodziny z dziećmi w wieku 3-10 lat. Jak najbardziej dzieci młodsze i starsze również mogą uczestniczyć w wydarzeniu, jednak aktywności leśne przygotowane są dla dzieci w w/w przedziale wiekowym. W wydarzeniu uczestniczyć może oboje rodziców z dzieckiem/dziećmi. Może być mama z dzieckiem/dziećmi, może być tata z dzieckiem/dziećmi lub inny opiekun dorosły - mówi Anna Nowicka.

GDZIE?

Miejsce wyprawy - tyskie lasy, szczegółowe informacje dotyczące miejsca spotkania zostaną wysłane mailem osobom zdecydowanym kilka dni przed wyprawą.

ZAPISY

Zapisać można się:

 • poprzez wypełnienie formularza - link tutaj.
 • pisząc na maila: kontakt@tyskielovelasy.pl
 • dzwoniąc pod numer tel. 693813511.


INWESTYCJA

Koszt udziału w rodzinnej wyprawie to 50,00 zł od dziecka. Zniżka 10,00 zł przy każdym kolejnym dziecku w rodzinie. Rodzice oraz dzieci w wieku poniżej 3 lat, towarzyszące siostrze lub bratu w wyprawie, bawią się gratis.

Przedpłata na konto: ŚWIATŁO LASU Anna Nowicka, nr 41 1140 2004 0000 3002 8364 0914. W tytule wpisać imię dziecka + leśna wyprawa; można będzie też zapłacić gotówką/kartą zbliżeniowo przed spotkaniem.

W cenie Anna Nowicka zapewnia: 2 - 2,5 godzinny warsztat leśny, akcesoria do leśnych aktywności, materiały do leśnych prac, maty i koce do siedzenia, leśną herbatę i zdrowe przekąski, kubki papierowe (jeśli chcecie, możecie zabrać ze sobą swój ulubiony kubek).

DLACZEGO Z DZIEĆMI DO LASU?

Coraz częściej na całym świecie obserwowany jest brak kontaktu z Naturą nie tylko wśród zapracowanych i zabieganych osób dorosłych, ale również, co jest bardzo niepokojące, wśród dzieci. Richard Louv, który jest dziennikarzem i autorem ośmiu książek na temat związków między rodziną, przyrodą i społeczeństwem nazwał ten brak ZESPOŁEM DEFICYTU NATURY oraz BRAKIEM WITAMINY “N”. Udowodnił, że mocna więź z Naturą ma ogromny wpływ na dzieci. Wzmacnia ich odporność, potencjał intelektualny, kreatywność, uspokaja i zmniejsza ryzyko chorób cywilizacyjnych.

- Dzieci nie rzadko spędzają dużą część dnia przed monitorami komputerów, przy sztucznym oświetleniu, bez dostępu świeżego, zdrowego powietrza, oderwane od naturalnego środowiska. Bardzo ważne jest, by zapewnić dzieciom choć kilka godzin w kontakcie z Naturą. Aby pomóc Wam i Waszym pociechom w zaprzyjaźnieniu się z Naturą, pobyciem ze sobą jako rodzina w leśnym środowisku i czerpania z niego garściami, zapraszam Was wraz z Waszymi dziećmi na leśną wyprawę - zachęca pani Ania.

KTO POPROWADZI WYPRAWĘ?

ANNA NOWICKA - leśna przewodniczka, edukatorka przyrodniczo-leśna, dyplomowana przewodniczka kąpieli leśnych, miłośniczka lasów i spacerów leśnych, adoratorka leśnego hamakowania, leśnej przyrody i spędzania czasu w naturze.

WAŻNE

Uczestnicy wyprawy zobowiązani są do samodzielnego dbania o własne bezpieczeństwo. Dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów. Organizatorka nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody zdrowotne (w tym ukąszenia) i materialne powstałe podczas wyprawy. Zadbaj o odpowiedni do warunków atmosferycznych strój. Wrzuć do plecaka kurtkę przeciwdeszczową, coś do picia i małą przekąskę, będzie czas na wspólny piknik.

Wyprawa odbędzie się, jeśli zbierze się grupa przynajmniej 5 dzieci.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany godziny, terminu bądź odwołania wydarzenia. Do zobaczenia na leśnym szlaku!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1440010136789856

lovelasy

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.