tychy.info

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 23 lipca 2022

Bieg do trzeźwości na Paprocanach!

W sobotę, 27 sierpnia nad Jeziorem Paprocańskim wystartuje Bieg do trzeźwości, organizowany w ramach Tyskich Dni Trzeźwości!

XI Imienia Bieg Pawła Lorensa - 26.09.2021
W sierpniu Bieg do trzeźwości na Paprocanach! · fot. Tomasz Gonsior


Celem biegu jest zebranie w jednym miejscu ludzi, którzy znajdują codzienną radość w życiu na trzeźwo i stworzenie dzięki temu atmosfery, która nie może zostać podrobiona jakąkolwiek substancją.

Całe wydarzenie oparte będzie o promocję zdrowego stylu życia oraz postaw abstynenckich. Organizatorzy - Społeczna Inicjatywa Narkopolityki oraz Ośrodek Pomocy Psychologicznej Profilaktyki i Leczenia Uzależnień Mens Sana - chcą zwrócić tym samym uwagę na problem, jakim w Polsce jest uzależnienie.

- Razem stworzymy przestrzeń, w której każdy poczuje się wystarczający, ważny i potrzebny. Wierzymy, że właśnie w takiej przestrzeni rodzi się prawdziwa i zdrowa chęć samodoskonalenia - jednego ze źródeł radości związanej z trzeźwym spojrzeniem na świat - mówią.

Podczas imprezy będzie możliwość konsultacji ze specjalistami z zakresu uzależnienia. Będzie można dowiedzieć się:

  • jak ustrzec dzieci przed uzależnieniem?
  • jak samemu zadbać o zdrowie?
  • jak wyglądają stadia choroby?
  • co można z nimi zrobić?


Konsultacje będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych, w tym rodzin chcących odbudować więzi i relacje utracone w trakcie choroby.

W organizacji wydarzenia pomagać będą również osoby związane ze środowiskiem zdrowiejących uzależnionych i współuzależnionych. Będzie można zapytać ich o pomoc w uzależnieniu.Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/462892165614205/

Bieg do trzeźwości na Paprocanach!

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.