Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 maja 2020

Od czego zależy pozycja serwisu internetowego w wynikach wyszukiwania?

Materiał partnera:

Aby firmowa strona www spełniała swój podstawowy cel biznesowy, jakim jest pozyskiwanie klientów dla przedsiębiorstwa, musi być odwiedzana przez użytkowników sieci. Już ponad 93% internautów używa wyszukiwarki Google w poszukiwaniu informacji o interesujących ich markach i produktach (https://www.artefakt.pl/blog/seo/wyszukiwarka-google-nadal-bezkonkurencyjna-2020). Właśnie dlatego odpowiednia widoczność w wynikach wyszukiwania stanowi kluczowy czynnik, wpływający na popularność witryny i daje przewagę w walce z konkurencją. Sposobem na to, by podnieść popularność serwisu w Google, jest pozycjonowanie w wyszukiwarce.

Od czego zależy pozycja serwisu internetowego w wynikach wyszukiwania?


Co to jest pozycjonowanie stron?SEO, czyli pozycjonowanie stron internetowych, to zespół czynności, których celem jest poprawa pozycji serwisu w organicznych wynikach wyszukiwania na określone słowa kluczowe. Dotyczy to prac prowadzonych zarówno wewnątrz serwisu (on-site), jak i na zewnątrz (off-site). Praktyka pokazu, że efektywne i tanie pozycjonowanie stron mogą iść w parze, jednak w każdym przypadku do uzyskania zakładanych efektów potrzebny będzie czas.

Dlaczego wysoka pozycja serwisu jest ważna?Ranking wyników wyszukiwania skupia wszystkie zaindeksowane przez Google serwisy, odpowiadające konkretnym zapytaniom internautów. Jednocześnie, ponad 90% użytkowników odwiedza wyłącznie witryny z pierwszej strony wyników wyszukiwania. Na drugą stronę w Google zagląda już mniej niż 5% internautów, a na trzecią - zaledwie 1,1%. Wiosek jest prosty: im wyższa pozycja strony w wynikach wyszukiwania (najlepiej w czołówce pierwszej strony), tym większa ilość odwiedzin, skutkująca wzrostem sprzedaży i popularności marki.

Co wpływa na pozycje strony w wynikach Google?Skuteczne pozycjonowanie w wyszukiwarce musi uwzględniać szereg czynników, pośrednio lub bezpośrednio wpływających na zajęcie przez stronę konkretnej pozycji w rankingu. Najważniejsze z nich to m.in.:

  • struktura techniczna strony (optymalizacja metatagów, odpowiednie linkowanie wewnętrzne, właściwy kod HTML, posiadanie certyfikatu SSL, responsywny charakter serwisu),
  • zawartość strony WWW (unikalne treści o odpowiedniej długości, właściwe nasycenie słowami kluczowymi, wysoka jakość tekstu),
  • link building (stworzenie odpowiedniej sieci odnośników kierujących do serwisu z zewnętrznych portali, odpowiednie tempo przyrostu nowych linków),
  • aktywność w mediach społecznościowych (przestrzeń do dzielenia się treściami, generowanie ruchu na stronie www, komunikacja z użytkownikami).


Pozycjonowanie stron - samemu czy przez ekspertów?Zdobycie szczegółowej wiedzy o tym, co to jest pozycjonowanie stron internetowych, zajmie wiele tygodni osobie, która do tej pory nie miała żadnego związku z reklamą w internecie. Należy również zdawać sobie sprawę z tego, że uzyskanie wysokiej pozycji w Google wymaga czasu, a jej utrzymanie wiąże się z podejmowaniem regularnych działań optymalizacyjnych. Biorąc pod uwagę liczbę czynników wpływających na popularność witryny w wyszukiwarce, działania te najlepiej powierzyć specjalistom z agencji SEO, oferującej skuteczne, zgodne ze standardami Google oraz tanie pozycjonowanie stron w internecie.