Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2019

Co musisz wiedzieć o promocji sklepu internetowego?

Artykuł sponsorowany:

Założyłeś firmę i otworzyłeś sklep internetowy, ale nie otrzymujesz zamówień? Wina może leżeć w tym, że Twoja witryna jest źle wypromowana. Jak więc powinno się to robić? W tym artykule uzyskacie odpowiedź na to pytanie.

Co musisz wiedzieć o promocji sklepu internetowego


Promocja sklepu a pozycjonowanieCzy można wypromować sklep internetowy bez pozycjonowania strony? Jest to możliwe, ale takie działanie nie jest polecane. Pozycjonowanie ma na celu zapewnić widoczność w wyszukiwarce Google. Wśród jej użytkowników znajdują się setki, tysiące, a nawet setki tysięcy potencjalnych klientów Twojej firmy. Wykorzystaj je więc i wypromuj swój sklep!

W pozycjonowaniu sklepu najważniejsza jest jego optymalizacja, czyli sprawienie, że struktura sklepu będzie przyjazna zarówno dla odwiedzających, jak i robotów Google. Ważne będą również łatwe do zapamiętania adresy stron internetowych, a także odpowiednio przygotowane opisy produktów. Należy jednak pamiętać, że prace dotyczące pozycjonowania muszą być ciągłe i składają się z różnych elementów, o których można przeczytać na https://www.eactive.pl/pozycjonowanie-stron/.

Bądź wszędziePozycjonowanie to jednak niejedyny sposób promocji sklepu internetowego. Istnieje wiele różnych dodatkowych opcji: fora, blogi, portale internetowe oraz social media. Obecność w tych ostatnich jest obecnie wręcz obowiązkiem dla wielu firm. Działania w nich powinny być jednak odpowiednio zaplanowane i prowadzone. Najważniejsze jest to, że media społecznościowe nie są potencjalnymi tablicami reklamowymi. Trzeba je traktować jako miejsce interakcji z klientami, którzy nie są już tylko biernymi odbiorcami treści.

Jeśli zaś chodzi o fora internetowe, warto postawić na marketing szeptany, którego celem jest wywołanie dyskusji wśród potencjalnych klientów. Powinien być prowadzony przez osoby, które mają aktywne konta na portalach tematycznych i potrafią skierować uwagę użytkowników na Twoje produkty. Kolejną opcją jest też blog firmowy, na którym możesz zamieszczać ciekawe treści dla odwiedzających go osób.

Reklamowanie sklepu internetowego - gdzie i jak?Reklamowanie sklepu internetowego jest złożonym procesem, który wymaga odpowiedniej strategii i konkretnych działań. To zaś może być niezwykłym wyzwaniem. Warto jest więc na początku odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Jak długo prowadzę swój sklep?
  • Kim jest moja konkurencja i gdzie jest widoczna?
  • Co wiem o swoim potencjalnym kliencie?


Czas prowadzenia działalności zdeterminuje kanały jego reklamowania. Będąc nowym graczem na rynku, musisz działać skutecznie i szybko. Idealne więc będą social media dające dostęp do wielu użytkowników i pozwalające na działanie w czasie rzeczywistym. Firma funkcjonująca już na rynku powinna myśleć o podejmowanych akcjach w dłuższej perspektywie. Warto więc wybrać pozycjonowanie i w ten sposób generować z wyszukiwarki naturalny ruch na swoją stronę.

Dzięki analizie konkurencji znajdziemy przewagi konkurencyjne, inspiracje, ułożymy dobrą strategię social media i dobierzemy frazy kluczowe pod pozycjonowanie. To wszystko pozwoli nam na znalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytanie: gdzie reklamować nasz sklep internetowy? Każda grupa ma nie tylko preferencje zakupowe, ale także unikalny kanał komunikacji. Pracowników budowlanych spotkamy na forach eksperckich, młodzież w social mediach, a młode mamy na forach parentingowych. Nasza promocja będzie skuteczna tylko, gdy dotrzemy do odpowiednich osób.