Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 listopada 2018

Tychy: 19 DNI przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja "Po drugie", we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą, bierze udział w światowej kampanii 19 DNI przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Również Tychy przyłączyły się do tego wydarzenia.W Tychach akcję koordynuje Agnieszka Kijas - artystka i pisarka, wspiera ją tyska radna Lidia Gajdas, twarzą akcji jest aktorka Monika Lewińska od lat współpracująca z warszawska fundacją "Po drugie", a kampania objęta jest oficjalnym patronatem przez prezydenta Tychów Andrzeja Dziubę.

- Jako koordynatorka tyskiej części akcji z ramienia warszawskiej fundacji Po DRUGIE oraz osoba znana w Tychach ze społecznej, charytatywnej i artystycznej działalności, pragnę zainteresować wszystkich naszą akcją na rzecz ochrony dziecka przed przemocą . To nie jest prosty temat, ale niebywale ważny. Osobiście zapraszam do włączenia się w kampanię wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy - tłumaczy Agnieszka Kijas.

Na apel o przyłączenie się do kampanii odpowiedziało wielu szkoleniowców i społeczników, którzy przygotowali bogatą ofertę warsztatów. W 26 tyskich szkołach i 6 przedszkolach przeprowadzone zostaną warsztaty, panele tematyczne związane z akcją. W programie znalazły się m.in.
  • "Kinoszkoła" - panel filmowy z warsztatem dla nauczycieli prowadzony przez dr Joannę Zabłocką-Skorek
  • zajęcia samoobrony prowadzone przez Ośrodek Szkoleniowo-Usługowy SAGOT
  • spektakl teatralny "Dziób w dziób" tyskiego MCK
  • projekt "Nie bój się - powiedz Nie" w którym wystąpią dzieci z Przedszkola nr 8 i ZS nr 6,
  • czytanie bajek terapeutycznych przez tyskie poetki Sławę Sibigę i Izabelę Ptak.


W akcję włączyli się pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej - zapraszają do skorzystania z porad w ramach dni otwartych ośrodka. Na dyżury mogą przyjść osoby mające trudności w rozwiązywaniu problemów życiowych lub doznające jakiejkolwiek przemocy w rodzinie.

Na telefoniczny dyżur psychologa zaprasza Szpital Wojewódzki Megrez - z psychologiem Moniką Machurą można porozmawiać dzwoniąc pod nr (32) 325-52-99 (wtorek, czwartek g. 8.00-10.00, środa-piątek g. 12.00-14.00).

Przypominamy, że w Tychach funkcjonuje także Tyska Niebieska Linia - telefon zaufania: (32) 322-70-04.

19 listopada szpital Megrez przeprowadzi szkolenie pt. "Rola ochrony zdrowia w zapobieganiu przemocy".

Osoby, które chcą włączyć się do akcji proszone są o kontakt z Agnieszką Kijas za pośrednictwem serwisu facebook.

19 dni


Piosenka Kasi Moś "Pryzmat" jest oficjalnym hymnem tyskiej części kampanii 19 DNI:

.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.