Wiadomości
- 29 sierpnia 2025
- 2 września 2025
- wyświetleń: 5012
[ZDJĘCIA] Tyskie placówki oświatowe mają nowych dyrektorów
Dziesięcioro dyrektorów odebrało z rąk prezydenta Tychów, Macieja Gramatyki, akty powierzenia funkcji dyrektorskich w tyskich placówkach oświatowych.
W czwartek, 28 sierpnia dyrektorzy szkół i przedszkoli odebrali akty powierzenia funkcji dyrektorskich, które będą obowiązywać od 1 września br. - Życzę Państwu spełnienia i wytrwałości, a także wsparcia ze strony zaangażowanej i pomocnej kadry, z którą będziecie mogli realizować swoje plany. Niech każdy dzień w pracy przynosi satysfakcję i poczucie sensu oraz przyczynia się do rozwoju naszych tyskich placówek - mówił Maciej Gramatyka, Prezydent Miasta Tychy, wręczając dyrektorskie nominacje.
Konkurs na stanowisko dyrektora na 5-letnią kadencje (do 31 sierpnia 2030 roku) wygrali:
- Joanna Strycharz - Szkoła Podstawowa nr 10 im. Gustawa Morcinka w Tychach;
- Izabela Lipińska - Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana III Sobieskiego w Tychach;
- Adrian Zieliński - Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej w Tychach;
- Radosław Pyrtek - Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Integracyjnymi im. Matki Teresy z Kalkuty w Tychach.
Od 1 września 2025 roku z powierzenia dyrektorami zostali:
- Katarzyna Kołoczek - Przedszkole nr 9 im. Pluszowego Misia w Tychach (powierzenie na 5 lat szkolnych tj. do 31.08.2030 r.);
- Katarzyna Bienia-Marczykiewicz - Przedszkole nr 18 im. Juliana Tuwima w Tychach (powierzenie na 5 lat szkolnych tj. do 31.08.2030 r.).
Dotychczasowi dyrektorzy, którzy przystąpili do konkursu i ponownie będą dyrektorami w placówkach przez kolejnych 5 lat szkolnych:
- Bogumiła Buczak - Przedszkole nr 1 w Tychach;
- Marta Cieślak - Przedszkole nr 19 w Tychach;
- Marek Wac - Zespół Szkół nr 5 w Tychach.
Ponadto w Przedszkolu nr 22 w Tychach powierzenie pełnienia obowiązków dyrektora na okres od 01.09.2025 r. do 30.06.2026 r. otrzymała Pani Krystyna Makara.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematMężczyzna zaczepiał dzieci przy dwóch podstawówkach. Policja zwiększyła patrole przy szkołach
Dzieci muszą lawirować między autami? Jest odpowiedź na wniosek radnej
Konkursy na dyrektorów miejskich placówek oświatowych w Tychach. Zostali wybrani na 5-letnią kadencję
Szkoły przejdą zmiany. Miasto przygotowuje się do remontów w dwóch placówkach
W Tychach powstaną kolejne "Zielone Pracownie". Zyskają je trzy tyskie szkoły
Inwestycje w szkolną infrastrukturę. Nowy dach dla pawilonu
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







