Wiadomości

  • 14 listopada 2017
  • 18 listopada 2017
  • wyświetleń: 6015

[WIZUALIZACJA] Plac zabaw, oczko wodne i leżaki przy Mediatece

Ławki, wiaty, stojaki na rowery, donice, leżaki - to tylko kilka przykładów tego, co pojawi się niebawem przy budynku Mediateki w Tychach.

Nowe otoczenie wokół Mediateki w Tychach · fot. Urząd Miasta Tychy


- Projekt obejmuje zagospodarowanie terenu od strony frontowej Mediateki wzdłuż drogi przeciwpożarowej przebiegającej równolegle do ul. Piłsudskiego. Pojawią się tak m.in. wiaty szklane, ławki, stojaki na rowery, donice z roślinnością, a także oczko wodne - mówi Teresa Janeczko, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Tychach.

Z kolei od strony południowej budynku, gdzie znajdują się pomieszczenia Miejskiej Biblioteki Publicznej, pojawi się plac zabaw dla dzieci, a dla młodzieży strefa wypoczynkowa z leżakami i parasolami.

Całość kosztuje ok. 650 tys. Wszystko ma być gotowe do końca roku.

Równolegle z działaniami objętymi ww. projektem została opracowana koncepcja systemu informacji wizualnej budynku i terenu wokół Mediateki (oznakowanie wejść, nazwy pomieszczeń itp.)

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.