Wiadomości

  • 24 maja 2023
  • 7 czerwca 2023
  • wyświetleń: 4423

[FOTO] Seniorzy opanowali miasto. Tyska Senioriada w Tychach!

W sobotę 3 czerwca w Tychach to seniorzy wiedli prym - sportowo i rozrywkowo. II Tyska Spartakiada Seniorów i VI Tyska Senioriada były okazją do spotkania środowisk wieku dojrzałego, wykazania się swoimi umiejętnościami, spędzenia czasu aktywnie i na dobrej zabawie. Zobaczcie fotorelację udostępnioną przez Miejskie Centrum Kultury!

VI Tyska Senioriada - 03.06.2023 · fot. UM Tychy


Czerwiec w Tychach to co roku czas senioralnej fiesty. Także w tym roku ta nieco starsza „młodzież” udowodniła, że niejeden może pozazdrościć im wigoru i energii, a także prawdziwej radości życia. Podobnie jak w 2022 roku i tym razem kluczowe dla świętowania były dwa miejsca: Arena Lekkoatletyczna przy ulicy Edukacji (tu od rana odbywały się rozgrywki sportowe - wielobój: bieg na 60 m, nordic walking 500 m, pchnięcie kulą, rzut piłką lekarską do tyłu, rzuty do kosza, tor przeszkód, rzut piłeczką palantową) i ogród Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, w którym seniorzy bawili się na wolnym powietrzu od godziny 15.00 aż do zmroku. Nie zabrakło występów artystycznych tyskich grup senioralnych, wystawy malarstwa i rękodzieła czy warsztatów. Tu poznaliśmy także laureatów Spartakiady.

Do świata fantazyjnych nakryć głowy zaprosiła seniorów Stefania Dyduch w pokazie „Kapelusze mają dusze”, a wieczorem zebranych porwał do zabawy „Duet Romantica”: Joanna Skibińska i Marian Chrobok, wykonujący taneczne piosenki „Amor Kochanie” czy „Spróbujmy zrobić coś dla siebie”. W ciepły czerwcowy wieczór usłyszeliśmy największe hity romantycznego duetu. Całość poprowadził Wojciech Lewandowski.

Seniorzy z całego miasta mieli szansę zmierzyć się ze sobą w rywalizacjach sportowych, podzielić się doświadczeniami i emocjami oraz po prostu spędzić aktywnie czas: na świeżym powietrzu, przy muzyce i występach, w gronie pełnych energii i radości ludzi. Nie zabrakło tańców, piosenek, recytacji i innych form sztuki prezentowanych przez rówieśników, którzy pokazali talenty, często skrywane przez wiele lat. Była to okazja do poznania nowych twarzy z lokalnych środowisk, które oferują grupie tych najdojrzalszych z tyszan wiele ciekawych form spędzania czasu.

VI Tyska Senioriada odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby.

  • ORGANIZATORZY: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Tyska Rada Seniorów, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tychach.
  • PARTNERZY: Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Oskard”, Internationaler Bund Polska, Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej, Polski Związek Niewidomych, DDPS Wrzos, Inicjatywa Tyska, Multiintegra, Kobiecy Klub Sportowy Polonia, III LO im. St. Wyspiańskiego, Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki, Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej UM Tychy.
  • PATRON MEDIALNY: Gazeta Senior.
  • Wydarzenie jest realizowane ze środków budżetowych miasta Tychy.

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.