tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 10 maja 2022
  • 20 maja 2022

[ZDJĘCIA] Dzień Strażaka w Tychach - pokazy i atrakcje

W czwartek, 12 maja mieszkańcy Tychów wzięli udział w Dniu Strażaka w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej! Wśród atrakcji były pokazy gaśnicze, pokazy ratownictwa technicznego i pierwszej pomocy, grochówka strażacka, możliwość przymierzenia stroju strażaka i wiele innych. Zobaczcie fotorelację z wydarzenia!

Obchody dnia strażaka - 12.05.2022 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Dnia Strażaka. Podczas tej uroczystości funkcjonariuszom Komendy Miejskiej PSP w Tychach zostały wręczone odznaczenia, awanse na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia.

W uroczystości, oprócz funkcjonariuszy KM PSP w Tychach udział wzięli: brygadier Arkadiusz Krzemiński - Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele Sejmu, władz Sejmiku Województwa Śląskiego, władz samorządowych miasta Tychy i powiatu bieruńsko - lędzińskiego, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i instytucji.

W trakcie uroczystości po podniesieniu flagi państwowej minutą ciszy uczczono strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę oraz górników którzy odeszli na wieczną szychtę po katastrofach w kopalniach KWK „Pniówek i Zofiówka”.

Komendant Miejski PSP w Tychach st. bryg. Piotr Szojda oraz przybyli goście podczas swoich wystąpień pogratulowali awansów, odznaczeń i wyróżnień, podziękowali za realizowaną przez strażaków służbę i przekazali okolicznościowe życzenia.

W tym roku uroczystość miała charakter otwarty i połączona została z pierwszym Dniem Otwartym, w trakcie którego urządzono szereg pokazów i zaprezentowano sprzęt jednostki. Po oficjalnych uroczystościach na placu wewnętrznym komendy miejskiej PSP Tychy strażacy wykonali pokazy z zakresu ratownictwa technicznego, zagrożenia przy pożarze oleju oraz chętne osoby mogły spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w gaszeniu improwizowanego pożaru przy użyciu hydronetki. Dodatkowo dostępne dla zwiedzających były wszystkie pojazdy będące na wyposażeniu tyskich strażaków. Zorganizowana została również strefa bistro, gdzie serwowana była strażacka grochówka oraz napoje.

ar / tychy.info
źródło: KM PSP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.