tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 1 maja 2022
  • 4 maja 2022

[FOTO] Polska wygrała z Japonią i melduje się na zapleczu elity!

Biało-Czerwoni pokonali Japonię 2:0 i awansowali na zaplecze Elity. W decydującym boju znakomicie spisał się bramkarz John Murray, który bronił jak natchniony. Na Stadionie Zimowym w Tychach reprezentacja Polski wygrała wszystkie cztery mecze 2022 IIHF Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie.

Mistrzostwa Świata Dywizji IB Polska - Japonia 2-0 - 1.05.2022 · fot. Tomasz Gonsior


W pierwszej tercji trwała zacięta walka. Japończycy próbowali wykorzystać grę w przewadze, kiedy na ławce kar siedzieli Kamil Wałęga oraz następnie Alan Łyszczarczyk. Rywale strzelali na bramkę, ale John Murray, który w tym turnieju był w rewelacyjnej formie, znowu imponował.

Kluczowa dobitkaDrugą tercję Polacy rozpoczęli bardzo dynamicznie. Pod bramką Japończyków aktywny był pierwszy atak: Komorski - Chmielewski - Łyszczarczyk. Dla Arona Chmielewskiego był to pierwszy mecz w turnieju. Napastnik przyjechał do Tychów z Czech, gdzie ze swoją drużyną klubową HC Ocelari Trinec po raz trzeci zdobył mistrzostwo. W 26. minucie gola strzelił Arkadiusz Kostek. Najpierw z dystansu uderzył Mateusz Bryk, bramkarz Yuta Narisawa obronił strzał, a Kostek dobił z bliska.

W trzeciej tercji gola strzelił Alan Łyszczarczyk. i reprezentacja Polski wygrała czwarty mecz w turnieju. Wcześniej we wtorek na inaugurację Polacy pokonali Estonię 3:0, w czwartek po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu zwyciężyli z Ukrainą 3:2 po serii rzutów karnych, a w piątek nie dali szans Serbii - mecz zakończył się wynikiem 10:2.

Biało-Czerwoni awansowali na zaplecze Elity, czyli do Dywizji IA. Na tym poziomie rozgrywkowym Polska grała ostatnio w 2018 roku. W 2019 Biało-Czerwoni w Dywizji IB zajęli 2. miejsce, a w 2020 i 2021 roku Mistrzostwa Świata nie odbyły się ze względu na pandemię.

O godz. 20 odbędzie się ostatnie spotkanie turnieju, w którym Estonia zagra z Ukrainą, a po meczu nastąpi ceremonia medalowa.

Polska - Japonia 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Kostek 26, Łyszczarczyk 59

Polska: Murray - Wajda, Kruczek; Komorski, Chmielewski, Łyszczarczyk - Górny, Kostek; Zygmunt, Starzyński, Michalski - Ciura, Bryk; Paś, Dziubiński, Wałęga - Jaśkiewicz, Bukowski, Gościński, Jeziorski. Trener: Kalaber.

Japonia: Narisawa - Halliday, Denis; Hitosato, Nakajima, Hirano - Minoshima, Ishida; K. Otsu, Nakayashiki, Osawa - Y. Toko, Kimura; Miura, Furuhashi, K. Suzuki - Kon, Y. Otsu; M. Suzuki, Irikura, Sato. Trener: Carriere.

mp / tychy.info
źródło: polskihokej.eu

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.