• 28 kwietnia 2022
  • 29 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 3374

Mistrzostwa Świata Dywizji IB w hokeju: Polska wygrywa z Ukrainą

Rzuty karne wyłoniły zwycięzcę kolejnego meczu Mistrzostw Świata Dywizji IB w hokeju. Na Stadionie Zimowym Polska pokonała Ukrainę.

Mistrzostwa Świata Dywizji IB Polska - Ukraina 3:2 (2:1, 0:0, 0:1, d. 0:0, k. 2:1) · fot. Tomasz Gonsior

Po pierwszej tercji reprezentacja Polski prowadziła z Ukrainą 2:1. Obie bramki zdobył Dominik Paś, który najpierw zerwał pajęczynę w okienku bramki, a później trafił pod poprzeczkę. W 45. minucie wyrównującą bramkę dla Ukrainy zdobył Mykhailo Simchuk. Wynik 2:2 utrzymał się do końca podstawowego czasu gry. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne - tutaj lepsza okazała się Polska, która pokonała Ukrainę 2:1.