tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 12 września 2017
  • wczoraj, 17:13

Sąsiedzkie imprezy na tyskich osiedlach: N, H, O i Ł

We wrześniu w ramach projektu rewitalizacji odbędzie się w Tychach "Dzień Sąsiada". Najbliższy zaplanowano na piątek, 15 września na Osiedlu N. Dzień później sąsiedzka impreza odbędzie się na osiedlu H, a tydzień później (22 i 23) - na osiedlu O i Ł.

- Projekt zakłada organizację corocznej sąsiedzkiej imprezy międzypokoleniowej na poszczególnych obszarach rewitalizowanych. Chcemy zaktywizować oraz pobudzić lokalną społeczność, pomóc im w zawiązywaniu kontaktów z innymi mieszkańcami, promować wśród nich różne formy aktywności oraz wspierać oddolne inicjatywy na rzecz mieszkańców - mówi Magdalena Ziętek z wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich UM Tychy.

15 września w Szkole Podstawowej nr 35 w godzinach 15.00-19.00 na mieszkańców będą czekały m.in. dmuchańce dla dzieci, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, zespół muzyczny Ślonsko ferajna, animacje dla dzieci, wata cukrowa, kawa i ciasto.

Projekt będzie kontynuowany w kolejnych latach, aż do 2020 roku. Rocznie na organizację "Dnia Sąsiada" przeznaczono 40 tys. złotych.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

Reklama

LINKI MODUŁ 1

LINKI MODUŁ 2

Komentarze