tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 8 sierpnia 2017
  • 27 września 2017

Operetka "Księżniczka czardasza" w Teatrze Małym w Tychach

Za nami:

Arte Creatura Teatr Muzyczny serdecznie zaprasza na operetkę „Księżniczka czardasza” E. Kálmána w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza, która odbędzie się w środę, 27 września o godzinie 18.00 w Teatrze Małym w Tychach.

Operetka "Księżniczka czardasza" w Teatrze Małym w


"Księżniczka czardasza” to jedna z najbardziej znanych i uwielbianych operetek napisana przez najwybitniejszych librecistów wiedeńskich. Fabuła operetki opowiada o ponadczasowych ludzkich pragnieniach - miłości i szczęścia, wbrew woli rodziny i różnicom w statusie społecznym. Młody książę Edwin zakochany w węgierskiej artystce kabaretowej Sylwii gotowy jest popełnić mezalians i poślubić szansonistkę. Sylwia boi się jednak, że rodzina ukochanego nie zaakceptuje związku. Tymczasem stary książę ojciec wzywa Edwina do Wiednia, by doprowadzić do jego ślubu z zamożną hrabianką Stasi. Sylwia dowiaduje się o zaręczynach ukochanego i desperacko wyrusza do Wiednia. Na balu, udając żonę hrabiego, oczarowuje wszystkich łącznie z niedoszłymi teściami. Wśród gości ogólny śmiech wzbudza plotka o szansonistce, która kochała się nieszczęśliwie w Edwinie i odtąd nazywana jest „księżniczką czardasza”. Gdy Edwin rozpoznaje Sylwię, cieszy się, że ta wyszła za mąż, bo jako rozwiedziona hrabina, będzie plasowała się wyżej na drabinie społecznej niż jako „kabareciara”. To łamie Sylwii serce. Jednakże po wielu zwrotach akcji i pozorowanej próbie samobójczej Edwina zakochani padają sobie w ramiona, a stary książę godzi się wyborem syna. Okazuje się bowiem, że księżna matka także była niegdyś szansonistką, syn musi być więc „genetycznie obciążony”.

Operetka "Księżniczka czardasza" w Teatrze Małym


Operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi czar wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów. Do najsłynniejszych przebojów należą: Choć na świecie dziewcząt mnóstwo, Artystki, artystki, artystki z variété, W rytm walczyka serce śpiewa - kochaj mnie.

W spektaklu wystąpią artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura: Sylva - Natalia Piechowiak / Ewa Banasiak, Stasi - Anna Ciereszko / Joanna Szynkowska vel Sęk, Edwin - Jarosław Wewióra, Feri - Adam Żaak / Aleksandr Bardasov, Boni - Łukasz Ratajczak, Maciej Ogórkiewicz, Aleksandr Bardasov, Anhilda - Grażyna Bieniek-Żaak, Leopold Maria von Lippert - Marceli Pałczyński, Miksa - Piotr Rybak / Kuba Bergel, Juliska - Magdalena Czarnecka, Aranka - Anna Jankowiak / Joanna Szynkowska vel Sęk / Beata Witkowska-Glik, Tancerki - Edyta Nowicka, Natalia Łaźnia, Anna Jaskółka-Haśnik. Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyr. Marka Kudry.

Operetka "Księżniczka czardasza" w Teatrze Małym


Libretto: Leo Stein i Bela Jenbach
Przekład: Jerzy Jurandot
Wystawienie za zgodą wydawnictwa Josef Weinberger Ltd.

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Choreografia: Maria Pałczyńska
Kostiumy: Dorota Wewióra
Akompaniator: Rafał Gudyka
Scenografia: Jarosław Wewióra, Kuba Bergel
Produkcja: Jarosław Wewióra, Beata Witkowska-Glik, Maria Czempka-Wewióra

Bilety w cenie 50 zł do nabycia on-line na www.artecreatura.art.pl i w kasie Teatru Małego.

Teatr Mały

43-100 Tychy
ul. kard. A. Hlonda 1

tel. 32 227 20 67
tel. 32 227 36 11
fax 32 227 20 67

BM / tychy.info, źródło: materiały prasowe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.