tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 18 lipca 2017
  • 27 sierpnia 2017

Wiano Festiwal Tychy 2017 - trwa nabór na warsztaty

Za nami:

Muzeum Miejskie w Tychach oraz zespół Wiano zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Wiano, czyli zupełnie nowe piosenki folkowe” - obecnie pod nazwą "Wiano Festiwal - Tychy 2017". W jego ramach realizowane będą koncerty zespołów i wykonawców prezentujących muzykę inspirowaną muzyką tradycyjną (Sasha Boole, Balkanscream, Wiano, Dagadana, Adam Strug z projektem "Adieu") oraz warsztaty, na które Muzeum rozpoczęło nabór uczestników.

Warsztaty odbędą się w Pasażu Kultury Andromeda oraz w siedzibie Muzeum Miejskiego w Tychach w Starym Magistracie. Będą to: warsztat body drumming’u prowadzony przez Pawła Podsiadło, warsztaty z budowy instrumentów muzycznych z materiałów przeznaczonych do recyklingu, prowadzone przez Tomasza Manderlę oraz warsztaty per formatywne inspirowane tradycyjnymi pieśniami śląskimi, prowadzone przez Iwonę Woźniak.

Harmonogram warsztatów - 27 sierpnia10.00 - 11.30 Warsztaty Body Drumming'u
  • Pasaż Kultury Andromeda, pl. Baczyńskiego 2


Nie jest ważne czy miałeś kontakt z muzyką, czy jesteś wirtuozem jakiegoś instrumentu czy też może uważasz się za muzyczny anty-talent - ten warsztat ma pokazać Ci, jak wiele masz do zaoferowania sam sobie. Aby to osiągnąć nie potrzebujesz drogich instrumentów lub wielu godzin spędzonych na ćwiczeniach. Wspólnie będziemy odkrywać różne dźwięki a jedynym instrumentem będziemy My sami.
Dla: bez ograniczeń wiekowych
Prowadzenie: Paweł Podsiadło

12.00 - 13.30 Warsztaty z budowy instrumentów muzycznych z materiałów przeznaczonych do recyklingu
  • Pasaż Kultury Andromeda, pl. Baczyńskiego 2


Warsztaty z budowania instrumentów muzycznych z materiałów przeznaczonych do recyklingu (upcycling). Prezentujemy i wspólnie poznajemy sposoby powstawania i wydobycia dźwięku. Podczas warsztatów budujemy różne instrumenty: małe, duże, dmuchane, strunowe, perkusyjne… Stukamy, pukamy dmuchamy, szarpiemy, badamy skąd się bierze dźwięk. Każdy z uczestników będzie mógł zbudować swój wymyślony instrument, nawet całkiem odjazdowy i zabrać ze sobą do domu.
Dla: dzieci od 7 roku życia, młodzieży i dorosłych (dzieci poniżej 7 roku życia mogą uczestniczyć w warsztatach pod opieką osoby dorosłej)
Prowadzenie: Tomasz Manderla
Na warsztaty zabierzcie ze sobą: metalowe puszki, drewniane pudełka, listwy i listewki, metalowe i plastikowe rurki, pudełka po Jajkach Niespodziankach, metalowe kapsle, korki, opakowania po Aktimelach.

10.00 - 13.00 Warsztaty performatywne inspirowane tradycyjnymi pieśniami śląskimi
  • Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat, pl. Wolności 1


W trakcie trwania warsztatów, inspirując się pieśniami kobiet śląskich, odbędziemy podróż w czasie do początku XX wieku. Spróbujemy wspólnie odtworzyć obrazy, zapachy, marzenia i uczucia, które towarzyszyły śląskim kobietom podczas codziennych czynności rodzinnych i domowych.
Dla: dziewcząt od 12 roku życia i kobiet - bez limitu wiekowego.
Prowadzenie: Iwona Woźniak


Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny. Liczba osób ograniczona do 20 osób na każdy z warsztatów.

Zapisy przyjmują Joanna Kucz-Pieczka, tel. (32) 327-18-20 - 21, w. 25; e-mail: j.kucz@muzeum.tychy.pl oraz Magdalena Zielosko-Kowieska, tel. (32) 327-18-20 - 21, w. 26.

kk / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.