tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 16 kwietnia 2017
  • 10 czerwca 2017

Industriada w Muzeum Tyskich Browarów i Browarze Obywatelskim

Za nami:

Motywem przewodnim tegorocznej Industriady jest rytm maszyny. W Tychach 10 czerwca rytm nadawać będą Browar Obywatelski i Muzeum Tyskich Browarów Książęcych.

Miłośnicy złocistego trunku podczas Industriady z pewnością pojawią się w Tychach. Na Szlaku Zabytków Techniki znajdziemy tu dwa browary. Browar Obywatelski zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem, który szczegółowo i barwnie opowie o historii tego obiektu. Na najmłodszych czeka nie lada gratka - warsztaty z robotyki oraz happening „Nakręć to w rytmie maszyny”, realizowany przy współpracy z Wydziałem Radia i Telewizji UŚ. Na terenie Browaru będzie można także spróbować sportów ekstremalnych - zjazdów tyrolką i skoków na linie. Odwiedzający będą mieli szansę zobaczyć wystawę zbiorów Stanisława Trefonia „Maszyny i ludzie”, a także pokaz zabytkowych pojazdów.

Program:

12.00-18.00 - zwiedzanie Browaru Obywatelskiego
Zwiedzanie obiektu z przewodnikiem w godzinach: 12.00,13.00,14.00,15.00,16.00,17.00

12.00-18.00 - Super Maszyny - warsztaty robotyki dla dzieci
Warsztaty robotyki przygotowane specjalnie dla dzieci:
  • RoboPark - rywalizacja uczestników w sterowaniu robotami, prezentacje działania różnych robotów, pokaz możliwości programowania.
  • AR Creative - budowanie i programowanie prostych robotów z LEGO WeDo oraz walki robotów sumo.


12.00-18.00 - Ekstremalne atrakcje - tyrolka dla małych i dużych
Ekstremalne zjazdy na linie dla dzieci oraz dorosłych. O adrenalinę i bezpieczeństwo zadba firma Na Krawędzi.

16.00-18.00 - Magia zabytkowych pojazdów
Wydarzenie w ramach VIII Międzynarodowego Strumieńskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych przy udziale WORD Katowice - prezentacja samochodów, konkurencje sprawnościowe, symulatory dachowania, uderzeń i jazdy.

14.00-16.00 - wernisaż "Maszyny i ludzie"
Wystawa prac ze zbiorów Stanisława Trefonia “Barwy Śląska” dostępna od 10 do 30 czerwca.

12.00-18.00 - Nakręć to w rytmie maszyny
Etiuda filmowa nagrywana na żywo z udziałem dzieci przy współpracy z Wydziałem Radia i Telewizji.

14.00-18.00 - Akcja "Ożywiamy maszyny na Browarze"
Happening techniczny realizowany z Zespołem Szkół Technicznych w Mikołowie oraz grupą Rally Team, ożywiający browarowe maszyny.


Nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji zwiedzania. Przewodnicy będą oczekiwać na chętnych w godzinach 12.00,13.00,14.00,15.00,16.00,17.00. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zwiedzanie jest bezpłatne.

Muzeum Tyskich Browarów Książęcych odkryje przed zwiedzającymi tajniki browarnianych urządzeń. Zaprosi też do degustacji wraz z cervesario, czyli piwnym ekspertem. Goście Muzeum będą mieli okazję skomponować własny utwór muzyczny i uczestniczyć w Laboratorium Paarmaszyny, czyli kontroli piwa. Bramy Browaru pozostaną otwarte do późnych godzin wieczornych, więc możliwe będzie też nocne zwiedzanie. Industriadę zakończy energetyczny koncert grupy Cała Góra Barwinków i nocny pokaz świetlny.

W czasie nocnego zwiedzania chętni zobaczą niedostępne na co dzień miejsca. Zwiedzanie będzie w promocyjnej cenie, a pozostałe atrakcje są bezpłatne.

Program:

Zwiedzanie

10.00-13.00 - Zwiedź browar od warzelni aż po rozlew

W czasie wycieczki będzie można zaznajomić się z procesem warzenia piwa i zobaczyć niedostępną na co dzień słodownię.

14.00-20.00 - Tajniki browarnianych urządzeń
Emocjonujące zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych, w czasie którego każdy gość będzie mógł zostać bohaterem reportażu o kulisach powstawania piwa

21.00-23.00 - W rytmie browarnianych maszyn
Tylko z okazji Industriady i tylko w czasie specjalnego, nocnego zwiedzania będzie można zobaczyć niedostępne na co dzień miejsca, takie jak sterownia warzelni i maszynownia.

W dniu Industriady bilety w cenie promocyjnej 12 zł cały, 8 zł ulgowy. Prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Wiedza

14.00-20.00 - Laboratorium Paarmaszyny

Dzięki nowoczesnym urządzeniom i pomocy specjalistów z Tyskich Browarów Książęcych będzie można sprawdzić czy piwo jest gotowe do sprzedaży.

Wstęp wolny.

16.00, 18.00, 20.00 - Warsztaty degustacyjne z cervesario, piwnym ekspertem
W czasie warsztatów uczestnicy poznają techniki degustacji, dzięki którym odkryją w piwie pełnię smaku i różnorodność zapachów.

Wstęp bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Rozrywka

14.00-20.00 - Hit browaru

Dzięki urządzeniu Mash Machine będzie można poczuć się jak profesjonalny DJ i skomponować własny utwór muzyczny, wykorzystując do tego odgłosy pracy browaru.

Wstęp wolny.

Uruchom swoje zmysły
Nasi goście usłyszą ciekawe odgłosy, w tym dźwięki browaru, poczują rozmaite zapachy oraz sprawdzą swój zmysł wzroku i dotyku dzięki specjalnym stymulującym instalacjom.

Wstęp wolny.

20.30 - Koncert zespołu Cała Góra Barwinków
Energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Zespół słynie ze świetnych, pełnych energii i rytmu koncertów.

Wstęp wolny.

22.00 - Pokaz lightshow - rytm i światło
Widowiskowy pokaz składający się z efektów świetlnych, choreografii i specjalnie przygotowanej muzyki, która wypełni browar harmonią rytmu i światła

Wstęp wolny.
Browar Obywatelski

43-100 Tychy
ul. Browarowa 7

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.