tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 17 kwietnia 2017

Jubileuszowy, 15. Festiwal Reggae w Stodole z gwiazdami!

W tym roku znany i lubiany festiwal Reggae w Stodole zostanie zorganizowany już po raz 15! Tak jak edycja ubiegłoroczna, odbędzie się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu (boisko Leśnika) w Kobiórze. Tradycyjnie impreza wystartuje w pierwsze sobotnie popołudnie i wieczór po święcie Bożego Ciała, czyli w tym roku 17 czerwca.

Jednym z zespołów, które zagrają w tym roku podczas festiwalu Reggae w Stodole będzie Shashamane.

Zespół Shashamane powstał w 2015 r i chociaż jest młody stażem, to w swoim składzie zgromadził doświadczonych muzyków, których połączyła wspólna pasja jaką jest fascynacja jamajskimi brzmieniami, a zwłaszcza roots reggae i dub. Wśród tworzących formację znalazły się osoby współpracujące z takimi grupami jak Bakshish, Tabu, Lion Vibrations, Zgroza, Jahoo, Baobab i wielu innymi, nie tylko związanymi ze środowiskiem reggae. Zespół do tej pory tworzył własny repertuar, który obecnie pragnie zaprezentować widzom i słuchaczom. Dlatego w swej krótkiej karierze już ujawnił się podczas takich imprez jak m.in. Winter Reggae w Gliwicach, czy Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim. Zespół rozpoczął także rejestrację pierwszych utworów, które planuje w niedługim czasie wydać na krążku. "W programie 15. edycji Reggae w Stodole znalazł się również koncert zespołu Siaki.

Zespół Siaki to zbiór wolnych elektronów wirujących po wspólnej muzycznej orbicie. Pomimo różnych inspiracji i smaków znajdują wspólny mianownik w obszarze szeroko rozumianej "alternatywy". Muzyka Siakiego wydaje się dość spójna, pomimo mieszania różnych gatunków i środków wyrazu, tj. punk rocka, reggae, hip-hopu oraz mniej lub bardziej klasycznego rocka. To muzyczny eintopf, złożony z ostrych gitarowych riffów, mocno osadzonych rytmów, okraszony melodiami oraz elektroniką. Pełni smaku dodaje charakterystyczny wokal, który niczym rasowy narrator snuje prawdziwe życiowe opowieści. Summa summarum: Siaki daje pełną gwarancję na tupanie nóżką, kiwanie głową, bujanie się na boki lub nieodpartą chęć do fikania kozłów czy też klasycznego pogo.Jak poinformowało Stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna, wiele wskazuje na to, że gwiazdą 15. edycji Reggae w Stodole będzie słoweńska formacja Raggalution.

Zespół Raggalution gotuje potrawę zwaną reggae, okraszając ją dubem, funkiem i szczyptą psychodelii od 2011 roku. Zespół ze słoweńskiego miasta Kranj przeszedł długą drogę od czasu wydania debiutanckiego albumu "Mask Of Liberty" w 2013 roku. Raggalution zaprezentował swoją muzykę w wielu częściach Europy. Poza udanymi występami w różnych miejscach w kilkunastu krajach Europy, wystąpili na kilku większych festiwalach w regionie, takich jak m.in. Sziget, Seasplash, Overjam International Reggae Festival, Skaville, Cultural Reggae Vibez.

Zespół przygotowuje się teraz do zrobienia kolejnego kroku - wydania drugiej płyty "Gatekeeper". Pierwszy singiel, Eyes of a Warrior, pojawił się już w grudniu 2016, a album zostanie wydany 20 kwietnia 2017. W czerwcu zespół po raz drugi zawita do Polski - właśnie na Reggae w Stodole oraz do krakowskiego klubu Piękny Pies.
Organizację Festiwalu wspierają Gmina Kobiór i Powiat Pszczyński.

BM / tychy.info, źródło: spolkom.pl

Reklama

LINKI MODUŁ 1

LINKI MODUŁ 2

Komentarze